Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz sb #28 üzenetére

    Vízióból az AMD-nél sose volt hiány :U Az a gagyi CPU+dVGA kombó (legyen akár egy régi i5-2500k a CPU) 3x körbeh&gyozza bármelyik AMD APU-t bármilyen feladatkörben. Már ne haragudjon a világ, amikor az i3-ak is nehéz diónak bizonyulnak, mégis mit mondjon az ember :F

    #31: 4k-ból egyhamar nem lesz 30Hz feletti tartalom még saját eszközzel felvéve sem. 10k$ alatti kamerát nem láttam még, ami 4k60Hz-re lenne képes. Ja és HDMI 2.0 vagy Displayport (egy db túlárazott TV-n kívül csak monitorokon akad) is kéne hozzá, szóval ez még nem az idei év problémája.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz sb #35 üzenetére

    Ez az AMD rákfenéje, mindíg is ez volt. Folyamatosan a "jövőbe látnak", fejlettebb chipeket tesznek az asztalra, de az alacsony elterjedtség miatt a fejlesztők nem vesződtek vele, hogy külön optimalizáljanak a cuccra.

    Tiszta VGA fronton is ez volt, nyomatták a DX12 kompatibilis kártyáikat már 2 éve - csakhogy mire tényleg itt lesznek a DX12-es játékok, ezek a karik már rég a színesfém-újrahasznosítót fogják gazdagítani, senki se fog 290/x-ekkel fűteni 2016-17-ben.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz sb #37 üzenetére

    Halad azért a piac lassacskán - de nem ábrándkövető tempóban. Pl ami ésszerűen párhuzamosítható (tömörítések, videó/képfeldolgozás, stb) már megtalálták az útjukat 4-8-x magra - bár az x86 és a VGA magok közti nagy különbségek miatt a sok kis vga-mag kihasználása még mindíg várat magára. Tudtommal még mindíg ott tartunk, hogy a komolyabb filmes renderelési melókat CPU-val számoltatják. Hiába lenne VGA-n gyorsabb, de a szakik szerint a minőség kárára megy a sietség.

    #38: "öreg" koromra én is kedvet kaptam hozzá:) Tavaly ősszel raktam össze életem második asztali gépét, pedig anno még DOS-on meg 386-osokon nevelkedtem.:))

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • cskamacska

    addikt

    válasz sb #27 üzenetére

    Csak a zsebemben elférő teljesítmény piacán meg az PC-s cégeknek nincs semmi keresnivalójuk. Intel teljesen megbukott az Androidos X86 Atomjával, nVidia már 5. Tegra generációja ami nem kell senkinek(saját fejlesztésű K1 Denver magjuk is fiókba kerül, X1 már stock A57+A53 nyolcast használ). De hogy is lehetnének sikeresek, hisz Apple magának fejleszt mindent(Imagination már kvázi leányvállalatuk), a Microsoft Qualcommhoz kötötte magát, Androidos gyártók pedig vagy Qualcomm cuccot használnak, vagy egyre inkább sajátot esetleg ARM referencia fejlesztések alapján. Hol van itt hely még egy AMD-nek? :F

    Notebook piac még hízik, és az OEM PC is tartja magát, de itt meg hol az AMD? Hol van Kaveri meg Kabini/Beema notikból választék amiknek a helyét a Carrizo majd átveszi? Hol vannak a Temash/Mullins táblák amivel befenyítik az ARM túlsúlyt? :F

    Rendben van, nem erőszak a disznótor, ne adjanak ki FX9999 procit 8 húzott Steamroller/Excavator maggal, hagyják ott a haldokló nyugatot desktop PC piacot, de mi lesz helyette? :(

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • AxBattler

    félisten

    válasz sb #27 üzenetére

    Bizony, már az új Atom-ok is ütnek a W8-as tabletekben / hibridekben, hát még mire lenne képes egy új AMD SOC.

    (#31) berVi
    Ez meg a másik. Az A10 nem az 50k HUF-os i5-tel versenyzik, hanem a 30k-s i3 teljesítményéhez rak hozzá 10k-ért egy HD7750-et, meg valós 4 magot (+ néhány új technológiát), és nem akar többnek látszani.

    Hol itt a gond? Ár/értékben ez egy korrekt üzlet szvsz.

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz sb #43 üzenetére

    Amikor eldöntötték, hogy ingyen adják a lapkákat, hogy építsenek rá termékeket. Még ha pár éven belül sikerül is elérni, hogy a terméket haszonnal is eladhassák, akkor is évi 4-5 milliárd dollár mínusszal számolva gyakorlatilag -15-20 milliárdról kezdik a versenyt. Ráadásul semmi garancia arra, hogy a gyártók nem váltanak vissza ARM-ra, ha az Atomért fizetni is kell.
    A SOFIA projektben sokkal több ráció van.

    (#46) morgyi: Nem, de azokat megveszik. Nem tudsz ezzel mit kezdeni. A gyártók eldöntötték, hogy erre a piacra jó lesz az ARM, és ilyen lapkákat keresnek. Ennyi.
    Amikor megveszed az Intel tabletet, akkor tudod, hogy semmit nem várhatsz a terméktámogatásától. Szóval nem zsákbamacska.

    (#48) stratova: Igen, van STAMP.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák