Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • StrangeFight

    csendes tag

    válasz SirRasor #35 üzenetére

    Két megoldás is van:

    1. Az első a TrueCrypt Full System Encryption . Bár még nem teszteltem, elvben működik, ha a Hiren's Boot CD Mini Windows-a alól titkosítod a TrueCrypttel a teljes Pendrive-ot , viszont ekkor a többi Hiren's Multiboot lehetőséget nagyívben elfelejtheted, így pl. a DOS-t és a Mini Linuxot, csak a Mini Windows fog felbootolni (?) <- azonban erre sem vennék mérget , ugyanis lehet, hogy a TrueCrypt , telepít -eni akarna- egy truecrypt.sys-t (rendszer device-nak) , ami a read-only virtuális MiniWindows ( X: ) boot particíóra nem fog menni, így nem is biztos hogy sikerül felbootolni egy ilyen rendszert.Egy próbát megér ! Előtte mentsd le a Pendrive-ot Ghost-tal vagy valami Full Image-r programmal..

    2. Én inkább a második lehetőséget javasolom , mindenképpen használj file-container alapú titkosítást * ! Ekkor a DOS, Mini Linux is simán felbootolható marad (és persze titkosítatlan) , és csak az érzékeny adatot tárolódnak egy kamu.phile-ban aminek adsz egy kódot és/vagy egy kulcsphile-t.. (pl. TrueCrypt-tel)

    Az első eset valószínűleg csak "rendes" (értsd: feltelepített) Windowson fog működni, pl. Windows7toGo vagy Windows 10 ami eleve a PenDrive-ra lett telepítve, viszont a multibootjai alól elérhető egyéb rendszerek egyike sem fog felbootolni , abban az esetben ha TrueCrypt Full System Encryption-t alkalmazol ! Viszont igen, ekkor a boot ELŐTT fogja kérni a kódodat, enélkül még a multiboot menü sem jelenik majd meg. Viszont ez utóbbi teljes értékű Windows (Pro / Enterprise / Ultimate esetén) pedig titkosítható BitLockerrel >is< amiben eleve adható Boot számsor (5x5 numerikus karakter) illetve kulcsphile (esetleg másik pendrive-ról)

    * lásd még néhány posztal feljebb a rar megoldásomat !

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák