Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kornel

    veterán

    válasz AxBattler #68 üzenetére

    Azért most már nem ennyire egyszerű a helyzet, sajnos az USA embargó miatt egyre lejjebb csúsznak, egyre nagyobb a szegénység, gyakorlatilag polgárháború szélére sodródtak pár hónapja.
    Mi pont 2 éve voltunk 2 hetet (előtte mit sem tudva az akkor már necces helyzetről) , már akkor érezhető volt a válság előszele, mivel az embargó és a venezuelai válság miatt elfogyott az üzemanyag az országban, ez gyakorlatilag megbénította a vízellátást is (Havanna-n kívül vidéken lajtoskocsikkal viszik a vizet a házak tetején lévő víztartályokba), az állami hotelben lévő foglalásunknak is annyi volt, mivel folyóvíz helyett ásványvizes palackokkal fogadtak minket, csak 2 nap és erőteljes ráhatás árán sikerült végül egy kicsit távolabbi, de saját kúttal rendelkező Hotelbe áthelyeztetni magunkat.
    A szegénység olyan szintje volt az egész országban, amit itthon el sem tudunk képzelni, élelmiszer üzlet, mint olyan nem létezik, koszos lepukkant piacokon lehet kapni limitáltan élelmiszert.
    Gyönyörű hely, jó adottságokkal, kedves emberekkel, akiken már akkor látszott a nélkülözés miatti megtörtség.

    Ja és külföldiként olcsónak sem olcsó, mivel kettős valutarendszerük van, a helyiek a mit sem erő CUP a fizetőeszközük, a külföldiek pedig 1-1 körüli USD/EUR árfolyamon váltott CUC - kubai konvertibilis pezoval fizethetnek, gyakorlatilag magyar árakon, már amit kapsz. Szivar és rum van, normális étel szállodákon és éttermeken kívül gyakorlatilag semmi.

    [ Szerkesztve ]

  • Kornel

    veterán

    válasz AxBattler #82 üzenetére

    Én örülök, hogy eljutottam, látni akartam.
    Az biztos, hogy saját magunk szervezésében kettesben a párommal már akkor necces volt, talán a charteres Varadero-i utak még nem azok, de az elmúlt hónapok hírei nem pozitív irányba mutattak.

Új hozzászólás Aktív témák