Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    Ooooo my goodness!!!! Egyre több régi tagot vélek felfedezni, akik miatt elgondolkodom a VIP tagságon... Gondolom mindenki tudja, miért. Nagyon fura és nem értem az okokat, annak fényében, hogy feltételezésem szerint régi motoros fórumozók, ezek a sokat látott és tanult emberek mesteri szintre emelik az interperszonális kommunikációt és képesek megérteni a különböző nézőpontokat is.
    Egyik szemem :O másik :DDD . ;]

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz nakos1212 #76 üzenetére

    Nem volt szándékomban végigolvasni a párbeszédüket, de az elejéből/kibontakozásból nekem olybá tűnt, egyikük a körtéről, másikuk az almáról értekezik és aztán rá akarják erőltetni egymásra azt a gyümit, amiről nem akar a másik beszélni.

    "úgy gondolom aki minimálisan benne van a szakmában az nem kiskertől rendel, hanem legalább külföldről vagy apróról kéz alól, de ez most mindegy."
    Ezt hogy érted? Kiket értesz az alatt, akik benne vannak a szakmában, de mégis kiskertől nem rendelnek? Aki közvetlen szakmabeliek, eleve nagykerből vagy kiskerből rendel céges kedvezménnyel, a kivételektől eltekintve. A Végfelhasználó pedig máshogy gondolkodik. Én pl. 5-10-15% különbségért biztosan nem vásárolok külföldről, mert jobban érdekel a helyi gariztatás lehetősége. Sokan vannak így. Sőt, sokan vannak, akik nem mernek/akarnak venni használt alkatrészt sem. Az aprók árai (az én hobbista, de kb. 15 éves mozgolódásom) is azt mutatják, hogy a kisker bruttó árakhoz igazodik. Nem véletlenül. Gyanítom azzal magyarázható, hogy a többség onnan vásárol. Ha nem így lenne, akkor más árszintekhez igazodna a használt piac is.

    (#78) MeszesKPT: :K Néha jobb a nulláról kezdeni. Szinte biztos vagyok benne, hogy jól látod. Le kell ülni együtt, inni kell rá egy kört, aztán ki kell röhögjük a saját és más hülyeségét. :R Aztán továbbmenni, mintha mi sem történt volna. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák