Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jocomen

    aktív tag

    válasz Prof #486 üzenetére

    Ébredjen Senior!
    A csatának vége, az emberek hazamentek. És amit az Úr ellenségnek vél, az nem óriás, hanem egy szélmalom!

  • jocomen

    aktív tag

    válasz sb #496 üzenetére

    Tudtommal csak 2 "modul", 4 integer feldolgozóval. Tehát nem teljes értékű 4 magos.

    Ezen is gondolkodtam, miért épp integer, miért nem float számolóból van 4? Ennyire sok számolni valója van egész számból? Egy törtbe bele lehet tenni egészet is, igaz kisebbet. Fordítva nem, vagy csak több művelettel (felszorzás, kerekítés, tényleges művelet, visszaosztás), és az eredmény se lesz pontos.

    Vagy a procijaikat a marketing osztályon tervezték, és így legalább rá lehetett írni, h valamiből 4, 6, 8 van bennük.

    szerk: Én inkább egy alternatív megoldásnak tartom a HT-re. Vagy valahol a HT és a valós 4 mag között lehet félúton

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    válasz Prof #493 üzenetére

    .. mitha Torgyánt hallanám: "... a Magyar! Kisgazda! Párt! ..."

    Kedves Professzor Úr!
    A 120$-os árral legyen szíves egy amerikai fórumon példálózni. Itt nálunk, magyarországon, ennyiért, még "szürkeimport"-al, "ajándék"-felíratú borítékban feladva se elérhető, ha a postaköltséget hozzáadod.
    És nem gondolom, h bárkit adóelkerülésre szeretnél biztatni épp Te, aki korábban a "szürkeimportos" és "kamionról leesett" árak ellen tiltakoztál. Egyszóval legyél "következetes"!
    Pedig azok apróról, BESZEREZHETŐ trmékek voltak, szemben a kaverivel, amit pl az Ipon és az Aqua, 1 hónappal a megjelenése után, még csak be se listázott!, mert annyira beszerezhetetlen (vagy annyira piacképtelennek ítélik, és nem mernek berendelni belőle).

    És míg USA-ban a 120 dodó egy napi fizetés, itt nálunk, az óperenciás tenger ezen oldalán, az A10 7850k egy havi nettó minimálbér!
    Így mindjárt fontosabb szemponttá lép elő az "adott keretből mi teljesítményt lehet kihozni" , a "cipősdoboz vs papucsos doboz"-nál, szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    sb #500; t72killer #501; két kikezdhetetlen érvelés! :D

    Hogy a cikkre is reagáljak: szép, hosszú. Sajnos ami engem legjobban érdekelt volna, azok kimaradtak:
    - hsa programok
    Játéknál:
    - hsa
    - mantle
    - multiplayer
    - frametime

    1. hsa alaklmazás már létezik . Még hy csak jelképesen is módosította volna a végeredményt, de meg kellett volna adni az esélyt a kaverinek, h hazai pályán is bizonyíthasson.
    2. hsa-s játék talán még nincs, így ennek hiánya nem róható fel
    3. a BF mantle patch kb 1 nappal a cikk leközlése után máshol már le lett tesztelve. Bennfentesként tudnotok kellett róla, így nem értem miért maradt ki.
    4. multi: kértük/kérték páran, és ha már bf, akkor egyértelmű, h multi, és játékban itt szűk keresztmetszet a proci.
    5. szintén olyan fontos infó, amit innen-onnan kell összevadászni, ha valaki gamer procit akar választani.

    "Az eredmények alapján arra jutottunk, hogy egy egyetlen GPU-val szerelt felsőkategóriás VGA-hoz még egy Core i3 is elég lehet."
    Kezdem azt hinni, h a játék elemzést egy bot végzi, ami egy adatbázisból automatikusan adja hozzá a végén ezt a konklúziót.

    Ezen megállapítások tükrében a tesztnek csupán egy "Tetszett" plecsnit tudok adni.
    ;)

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    válasz Bici #523 üzenetére

    Ha így van, ahogy mondod, akkor azt is tudják előre, h a carrizo is zsákutca lesz. Mégis haladnak tovább a szakadék felé vezető úton. --> ergo legközelebb is a radeon-részleg fogja kihúzni őket a csávából.

    Szerintem az amd azért "direkt nem gyárt" kaveriket, mert így kívánja csökkenteni a veszteségét. Blamázs a cégnek, de ők tudják.
    Tudják, h ennyiért nem piacképes. Viszont ha annyiért adnák, akkor nem érné meg nekik. Így nem gyártják. Helyette vannak gcn vga-k, amiket el lehet adni, és keresnek is rajtuk.

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    válasz VaniliásRönk #529 üzenetére

    Nem tudom mit ügyködnek mobil vonalon. Nem követem nyomon. De laptopba szerintem alkalmatlan ez az apu.

    A kaveri olyan mint a "chilei cseresznye". Ha lenne, olyan áron lenne, amennyiért kutyának se kell. Ha annyiba kerülne, amennyit ér, akkor veszteséges lenne. Ezért nincs.

    Bici:
    Nem azt mondom, h hiba volt legyártani. Piacra dobni volt hiba!
    Csinálhattak volna belőle pár száz vagy ezer darabot a tesztelőknek, szoftverfejlesztő cégeknek, h legyen min birizgálják a hsa-t. De piacra dobni egy kihasználhatatlan erőforrást, ekkora felárral,... ezt ők is tudják, h értelmetlen, ... nem is erőltetik a gyártást.
    Csinálhattak volna egy "B verzió" aput is, a "jelennek" , ahol azt a sok tranyót belenyomták volna a cpu részbe, és akkor most lenne egy i5-szintű apu-juk, ugyancsak erős igp-vel, ami a nagyobb fogyasztás és melegedés ellenére is eladható lenne, akár ezen az áron is, a várhatóan jobb driver-támogatottság miatt, legalább a márka szimpatizánsainak.
    Kaverihez nem csak a szoftveres támogatás hiányzik, hanem a hardveres is.
    Ugye egy ddr3-as vga is lehet olyan gyors, mint egy ddr5-ös, ha 2x akkora a mem.sávszél. Itt már az előző apujuk is memória korlátos volt. Erre beletettek ugyanabba a foglalatba egy 4x akkora igp-t, amiről tudták előre, h malmozni fog. Sőt a következő apu is ugyan ebbe a foglalatba fog belemenni.
    Mit lehet erre mondani?
    Komolyan, mintha valami TescoGazdaságos kertitörpék ülnének ott az asztal körül.
    Nokiánál 1 ember elég volt, h tönkre tegye a céget. Itt nemtom hányan vannak az ig.tanácsban, de tuti legalább 51%-uk alkalmatlan.

    Akár egy "kampóval" is ráakaszthatták volna azt az 1 milliárd tranzisztort az apura ... nem vennéd észre a különbséget.

    schawo: köszi a linket, nagyon jó a mantles teszt. Király dolog a mantle, gcn-es vga-val.
    Csak hát a kaverin ez se segít.

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    válasz Bici #532 üzenetére

    Így is lehet, h semmit fognak eladni belőle. Talán a múzeumok és a gyűjtők vesznek majd 1-1 db-ot az "eszmei" értéke miatt.

    fx 8xxx szériából adtak azért el párat, az fx6xxx pedig még sikeresnek is mondható, szerintem. Ezekben nem volt igp sem.
    Igen, akár ilyen 8 magos 4 modu + igp cuccal is lehetett volna próbálkozni. Sokat fogyasztott volna bizonyára, de működhetett volna. Befért volna, mert így is benne van.
    Vagy csinálhattak volna ebből az anyagból 2 aput, féláron, és az versenyképes is lett volna.
    Csak ez a túlméretezett igp, ... másik alaplapért, chipkészletért, nagyobb tdp-ért kiált. Ehelyett félmegoldás: a működést feláldozták a kompatibilitás oltárán.
    A következőhöz is marad ugyan ez. ddr4 ram ha lesz is, borsos áron. hsa se valószínű, h eláraszt minket addig.
    Azaz, szinte borítékolható, h a carrazo is csak "bohóckodás" lesz, és akkor járnak jól ők is (és a vásárlók is), ha minél kevesebbet gyártanak/vesznek belőle.

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    válasz dergander #539 üzenetére

    "Az amd most beleöli mindenét majd a mantle projectba,ahol egyátalán nemfog számítani a cpu ereje,ahogy most a battlefield4be mutatták."

    Nem értek egyet. BF4 kaverivel, mantle alatt is cpu-limites:

    "Semmit se értél volna mégegy maggal,mikor a magok nagyon gyengék."
    Ki mondta, hogy nem lehetett volna magokon belül is erősíteni? De ennyi anyagból jutott volna egy az fx8350-nél jóval erősebb proci+igp-re, és még akkor se lett volna okuk az igp mérete miatt szégyenkezni.

    A hsz-ekből elég jól kirajzolódik az a vélemény, h az igp-t, jelen feltételek mellett, nincs értelme egy határon túl növelni (egyszerűen kevés lesz körülötte a hardver). Ezt az értelmes határt már az előző apu is feszegette.
    Helyette erősebb cpu résszel, vagy 2 kicsi apu-val féláron (27k huf) versenyképesek lennének. És azok az apuk laptopba is nyugodtan mehetnének.

    "A10nek igenis jó az IGPje párosítva(dvga)mégjobb."
    Ezzel se értek egyet.
    Erős vga mellett letiltják, h ne fogja vissza.
    Csak akkor dob a cf-en, ha egy csigával kötöd össze.

    A cpu / igp ár-eloszlása kb 25 / 30k Ft lehet a kaverin belül. Azért érezhető, h cpu + dvga felállásban már mennyivel okosabban is el lehet költeni azt a 30 ezret...

  • jocomen

    aktív tag

    válasz VaniliásRönk #587 üzenetére

    Igen, hsa-val lenne az igazi. De a mantle is dobott rajta +60%-ot, ami nagyon szép.
    Csak abból, h a felbontás duplázásával az fps semmit nem csökkent, látszik, h még a 60%+erővel sincs a közelébe se, h egy erős vga-t kihajtson.

    Ha egy bulldozer modul 200mill tranzisztor, akkor a +1.1milliárdból futotta volna +2 modulra, a maradékkal meg felhízlalhatták volna mind a 4 modult 25%-al (akár float számolók beépítésével az integerek mellé). És ha sikerült volna a teljesítmény / tranzisztor arányt lineárisan tartaniuk, akkor lett volna belőle egy 4 valódi magos apu (megtámogatva egy richland-szintű igp-vel), ami magonként 25%-al gyorsabb a bulldozernél és tuningolható.
    Persze zabálna rendesen, de az igp megléte, a jobb driver-támogatás, a 25% gyorsulás + tuningolhatóság, elvinné a terméket a hátán. Picivel 50k alatt ellenfele lehetne az i5-nek.
    És akkor most azért morognánk, h sokat fogyaszt. :)

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    válasz sb #615 üzenetére

    Egyetértek, h a szoftveres támogatásra kell ráfeküdjenek, mert azzal most többet nyernek, mint bármilyen hardveres fejlesztéssel. De amíg nem áll úgy a hsa, úgy érzem luxus a részükről, h csak úgy lemondjanak arról a 10-20% plussz-ról, főleg ha semmibe se került volna nekik.

    Ez kb olyan, h mikor elmész otthonról, nyilván becsukod az ablakot, mert a fűtés a legdrágább, de azért nem hagyod égve a villanyt se.

    Inkább az lehet, h amíg a vga részleg elviszi a hátán a céget, addig lehet akármekkora bakit elkövetni, a vezetők mindíg fel fogják tudni venni a fizetésüket + prémiumukat. A marketingesek meg azért vannak, h hazudjanak valamit. Tájékozatlan vevők meg voltak is, lesznek is, akik bemennek a boltba és azt veszik, amit a kezükbe nyomnak. Kb őrájuk épít most az amd.

    dergander:
    Tesztből látszik, h a piledriver ~50%-al erősebb csak a +2 modul miatt. Tehát nem mindegy.
    Ennyi tranzisztorból simán kijött volna a négy modul, igp-vel együtt. Sőt 4 erősebb modul. Úgyhogy az sb által becsült 10-20% is inkább +80-90%.
    És az igp is maradt volna olyan erős, hogy hsa-val rádobjon még 50-100%-ot. Hsa nélkül meg ugyancsak közvetlenül az i5 sarkába lihegjen (8 szálnál akár előtte is).

    Rosszul gondolom?

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    válasz Prof #659 üzenetére

    Én meg azt nem értem, h Te, intel + nvidias géppel minek jössz be ide vízet (kaverit) prédikálni, miközben bort iszol. Te teszed hiteltelenné saját magadat.
    "A kaveri kompromisszummal bármire jó".
    Ezek szerint Te magad sem akartad meghozni ezt a kompromisszumot, de mást, aki szintén nem akarja, azt le "tech-buzizod", meg le-adócsalózod, mert pc-t vesz egy motor árából. És aki laptopot vesz ennyiért, az nem "tech-buzi"? Nem akarok ujjal mutogatni...

    De még az amd és a laptopgyártók sem értek el a megvilágosodásra (veled ellentétben), mert az eddigi apus laptopok többségébe (1366x768p-hez) tettek dvga-t is, és valószínű a kaveri esetén sem lesz ez másként. Valyon miért, ha a kaveri önmagában is mindenre elég?

    De írkáljad csak nyugodtan a hszeidet, amíg ma is bejönnek az ajtón azok a bizonyos fehérköpenyes emberek, és megkérdezik: "Professzor úr, már megint nem vette be a napi gyógyszerét?"

  • jocomen

    aktív tag

    válasz Prof #694 üzenetére

    Nos a "kolléga" státusz helyett, nekem inkább a "páciens" jutott eszembe, a "munka" helyett meg a délelőtti "csoportos foglalkozás". ;)
    De úgy hívod, ahogy akarod.
    Szomszéd asztalnál meg gondolom épp az Egyesült államok elnöke és a Nato vezetői tervezgetik épp a Harmadik birodalom elleni megsemmisítő csapást .... amíg el nem jön a délutáni pihenő.

    "nagyfelbontasu kepernyovel"
    Nem értem minek neked nagyfelbontású kijelző, ha úgyis 720p-ben tolod, arra meg elég lett volna egy apu is? :U

    "A legtobb embernek max. egy SSD-re vagy Windows reinstallra van szuksege nem uj gepre procira/vga-ra :D"
    Hát a Te esetedben ez még igaz is lehet, h 5 év múlva is elég erős lesz, és csak win reinstall fog kellenei, nem gépcsere, na de pont azért, mert nem egy apu, hanem egy i7 van benne!

    "A szep az AMD hosszutavu strategiajaban, hogy hosszutavu, ..."
    Ja. És - ahogy Milka 78 írja - a szép jövőkép is csak a jövőben létezik. A 3 év távlat pont elég arra, h addig még 3 gen apu-t el lehessen adni. Ha meg addigra mégse jönne el az amd-kánaán, akkor meg csak változtatnak egyet a jövőképen, és meg van oldva.
    Nem az amd lesz a hunyó, hanem azok, akik "bele hallották" a marketingjükbe, h a termékük azt a valamit tudni fogja.

  • jocomen

    aktív tag

    válasz Prof #700 üzenetére

    Katt: "Ha hiszed ha nem 1280x1024-ben is lehet jatszani es lehet multiban alazni egy szem AMD APU-val a sok Titan SLi-s I7-es adocsalo, ujgazdag noob-ot. (felteve ha nem csalasra hasznalja az illeto a magas Fps-t)"
    És kb a két topicban végig ezzel érvelsz. Diszlexia 20.fejezet.

    ukornel: mit nem értesz? 2x is leírtam, mire gondolok. Olvasd el még1x.

    vinibali: "játék != minden más"
    Ez igaz. Viszont "jatek = felhasználói élmény". És ha másban kevés a 720p (ami szerintem is így van), akkor játékban is.

  • jocomen

    aktív tag

    válasz Prof #700 üzenetére

    "50% CPU erot siman elcserelnem +50% VGA erore a notiban gondolkodas nelkul. Csak tudod nem csinalnak i7-en kivul 4 szalas mobil procit. Ugye AMD-s noti meg, mint olyan nem letezik elerheto aron."

    Logikai Fail!

    Egyéni rekordot döntöttél! Sikerült egy hsz-en belül ellentmondanod saját magadnak!
    Minek 4 szál, ha simán lemondasz 50% procierőről? Akkor az i5 ami neked kell!
    Minek adtál ki 3 motor árát (50k) CSAK! az amúgy felesleges +50% procierőért ?!? :Y

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    válasz vinibali #709 üzenetére

    "mert videót nézni, böngészni nem lehet nagyobb felbontásban?mert videót nézni, böngészni nem lehet nagyobb felbontásban?"
    De, sőt. Nem is én érveltem a 720p mellett.

    "ne keverd össze az SMT és a CMT szálakat egymással..."
    mobil procit kért, 4 szálasat, ami 50% gyengébb, mint az i7. ... ez az i5... jót mondtam.
    ...és a különbözetből kijön 3 ilyen. :D

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    válasz lowzor #738 üzenetére

    Igen! :D
    Különben is csak a "sznobok" vesznek hayabusát, és akiknek "adócsaló" az apukája.... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    válasz lowzor #740 üzenetére

    Viszont ha Te most elkezded, a gyerekednek még lehet ;)

    Televan #717:
    "7850K 15.000 Forinttal olcsóbb lenne, mindenki istenítené. ;)"
    Nem.
    Ha 30.000 Forinttal olcsóbb lenne, akkor a fanboyok istenítenék, én hallgatnék.
    Így meg: az ál-fanboy isteníti, a bárányok fanboyok hallgatnak, a többi meg szídja. ;)

  • jocomen

    aktív tag

    válasz lowzor #750 üzenetére

    Mindegy mit írsz neki, úgyis mindíg előhúz a kalapból egy újabb szempontot, aminek az általad ajánlt termék nem felelt meg, ezzel igazolva, h kénytelen volt megvenni ezt a gépet, amire viszont senki másnak nem lehet szüksége, mert mindenki másnak elég kell legyen egy kaveri. Punktum!
    Ilyen még ki nem aknázott szempontok: nem volt kapható a lakóhelyéhez 50m belüli körzetben && az eladónő nem volt vörös, zöldszemű, 90/60/90 ...stb.

    Nem értem, h egy amd által üzemeltetett bentlakásos nyugdíjas otthonban hogy engedhetnek be egyáltalán NVIDIA-s! laptopot ?!? :Y Szerintem állandóan bejelez az érzékelő a bejáratnál, mikor áthalad mellette, de hát az emberi szabadságjogok... meg nyilván meguntak vitatkozni vele...;)

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    válasz dergander #760 üzenetére

    Nem túl jó példa, még csak nem is az az architektúra, de legyen csak egy viszonyítási alap:
    Az én vga-m gpu-jában (rv790) közel 1 milliárd tranzisztor van. Mellette 1GB DDR5 vram, 256bites memóriabusszal.

    A gcn-es megfelelőjében, a 7770-ben ha jól emlékszem 1,7 milliárd tranzisztor, ugyancsak DDR5 rammal, 128bit buszon hoz hasonló teljesítményt.

    A kaveri-igp-ben mennyi tranzisztor is van? Olyan 1,5 milliárd körül? És van mellé 128 bit & ddr3.

    Ebből már szerintem nagyjából meg lehet saccolni, h mit kellene neki tudnia.
    Ha jól okoskodok, akkor: (17 * 0.85) * 0.6 = ~8.7 ahol 0.85 a tranzisztorok számának aránya, 0.6 egy becslés a fele olyan gyors ram miatt, 0.87 meg egy viszony-szám.
    A hd7770-hez viszonyított teljesítménye pedig 8.7 / 17 = ~0.5 vagyis kb a fele.
    Ha ezt tudja, akkor nincs itt semmiféle csoda. Ha ettől messze elmarad, akkor lehet gondolkodni, h miért.

    Tudom, h a számításom nagyon baltával faragott, és több sebből vérzik, de várom mások becslését is, h mit kellene tudjon a kaveri-igp, és bármi jobban közelítő eszmefuttatást.

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    Közben utána néztem, csak 1.5 milliárd tranyó van a hd 7770-ben, azaz kb annyi, mint az igp-ben:

    A táblázat alapján, a kaveri 1000MHz magórajellel, 2250MHz DDR3 RAM-okkal olyan, ....ááá belebonyolódtam :B
    ... szóval olyan 60%-át kéne hozza a hd 7770-nek.
    Ez tuning nélkül 50%-alatt van valamivel.
    Tehát a 7750 szintjét se "kell" neki elérni (becslésem alapján), hacsak nem az integráltsága miatt...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák