Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Cs.Orsolya #58 üzenetére

    Abban igazad van, hogy befolyásolható a szervezet működése pszichológiával. A placebo hatás is valami olyasmi, mivel gyógyszert szed az illető így kevésbé beszéli be magának hogy milyen beteg, és ez kedvezően hat az állapotára.

    Akinél inkább rossz beidegződés áll a háttérben ( pl utál valami kaját és ezel olyan szinten fel tudja hergelni magát, hogy valóban roszul lesz tőle, vagy tikkel ha valami iritálót lát...)
    Sőt még azt is el tudom képzelni, hogy a betegség alatt pavlovi reflex alakul ki, és a testi probléma megszűnése után is megszokásból produkál tüneteket, ha olyan hatás éri amitől tüsszögni szokott.

    Abban is igazat adok, hogy sok esetben feleslegesen is tömik gyógyszerekkel az embereket. Hatalmas üzlet ez.

    Jó is lenne, ha csak a tudat erejével megmondhatnánk a szervezetnek mit kell tenni.
    Az általad is emlegetett ételérzékenység csak annyiból különbözik a pollen allergiától szerintem, hogy az ételt megesszük (az belső szerveknél ütközik ki), míg a pollennek külsőleg érintkezünk (bőr, szem, nyálkahártyák).

    Az allergia tesztnél kis mennyiséget bejuttatnak a szervezetbe a bőrön át, és az ott fellépő védekezési mechanizmust alapján látható hogy túlreagál e a szervezet. Tehát ugyanolyan reakció a pollen és az étel allergia is.

    Akinek valóban allergiája van és kevésbé életveszélyes annakfajtája, "csak" tüsszögés, orrfolyás, esetleg kiütés a tünete, ott az önkontroll erősítésére lehet jótékony hatással, az hogy meggyőzi az illetőt a terápia, hogy nem kell olyan hevesen reagálnia.
    Aki meg csak beképzeli magának (hipohonder) annál megszüntethetőek teljesen a tünetek.

    Viszont egyértelműen tévedés, hogy pszichés probéma az ha a szervezet megtámadja az ártatlan idegen anyagokat, melyeket normál esetben figyelmen kívül kéne hagynia.
    Az "Egyszer volt... az élet" rajzfilmsoroaz jutott azeszembe :P

Új hozzászólás Aktív témák