Új hozzászólás Aktív témák

  • kameraman77

    aktív tag

    Véletlenül sem nem elismerve egy ilyen program megírásának nehézségét, csak mint lassan 3 évtizede túrázó (ebből 16 éve nagyon aktívan) egyén írnám ezt a pár sort.

    Velem nem nagyon szokott előfordulni, hogy hopp ott vagyok egy városban és nem tudom mit keresek ott. Ha meg elindulok kirándulni azt otthon kitalálom, mert én nem nagyon ismerek olyan embert aki csak úgy beleindul a világba.. de rendben induljunk bele.. akkor is.. a "sima" GPS is mutatja a POI-ket, miért kell ehhez külön app? a távolság beállítás szintén felesleges, mert normál GPS-el ránavigálok a POI-re és kész.

    Túrázás. Ez már bonyolultabb dolog. Remélem a programban van figyelmeztetés, hogy előre érdemes készülni. Kilátót, barlangot keresni GPS-es könnyű.. de odajutni! Kell egy minimum tájékozódási képesség főleg ismeretlen terepen! az rendben, hogy GPS kidobja, hogy kilátó 2 km-re, de odajutni lehet, hogy 5km és a szintkülönbség sem mindegy. Tehát itt is az otthoni tervezés játszik. Vagy ha már annyira elvetemült vagyok, hogy kirándulásra is magammal cipelem a telefont, akkor turistatérképet teszek rá!

    Tehát nem látom a program valós felhasználásának okát, mi az ami kiemeli... Hiszen ezeket a dolgokat a normál GPS programokkal is meg tudom tenni.

    És kirándulgatni csak úgy NEM indulunk el az erdőbe! Főleg ha nincs tapasztalatunk! Nem lehet elégszer hangsúlyozni! (Persze ha tanösvényt járunk be, vagy jól ismert helyet az más, DE ismeretlen helyre csak a GPS-re támaszkodva nem ajánlanám elindulni olyanoknak, akik nem ismerik az erdőt, és tájékozódásban nem járatosak. Egy sűrűbb erdőben pikk-pakk elveszhet a GPS jel! Mindig legyen nálunk papírtérkép!

Új hozzászólás Aktív témák