Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Somatom

    veterán

    válasz szumoo@gmail #7679 üzenetére

    "Mert gondolom ezek nem a windowsban megszokot .lnk fileok."

    Azok intentek, amikből van publikus és nem publikus. A publikust külső alkalmazás is meg tudja hívni. Képzelj el egy űrlapot, aminek a megfelelő kitöltésével tudod definiálni, hogy mi történjen a parancsikonra bökésnél! Robotban ilyen űrlapot az "activity indítása" és a "broadcast üzenet küldése" műveleteknél találsz. Vegyük a legegyszerűbbet!
    ACTION VIEW
    Azaz, "mutasd". Az ürlap "uri", vagy "data uri" sorában kell megadni, hogy mit mutasson. Ez lehet fájl elérési út, telefonszám, url, stb. Ha ezt a két sort kitöltöd, akkor az már egy alap (un. explicit) intent. Az alkalmazások fejlesztői intent filterekkel definiálják, hogy az adattípusok közül (hangfájl, videófájl, telefonszám, stb.) miket tud kezelni az alkalmazásuk. Ezt a rendszer figyeli és amikor ráböksz egy olyan parancsikonra, ami mondjuk egy hangfájlt tartalmaz, akkor indítja az alapértelmezett zenelejátszót. Alapértelmezettnek jelölt hiányában az alkalmazásválasztót dobja, amiben azok az alkalmazások lesznek, amiknek az intent filterében szerepel annak a fájltípusnak a kezelése.
    Ez az alapeset, az implicit intent
    Aztán van az explicit intent, aminél nem csak azt adod meg, hogy nyissa meg a fájlt, hanem a hozzá tartozó alkalmazást is definiálod. És így tovább, különböző extrákkal lehet pontosítani, hogy a parancsikon mögötti intent pontosan mit és hogyan csináljon. A mostani esetben valószínűleg egy ilyen intentről van szó.
    Tehát, a Robot bármilyen, nyilvános intentet el tud küldeni. A gond az, hogy az űrlapot a user -nek kútfőből kell hozzá kitöltenie, mert a Robot nem tud kielemezni egy, már létező parancsikont. Erre én az Xshortcut pro -t szoktam használni, mert annak van ilyen "tanuló módja", aminél egy parancsikonra bökés után kielemzi a parancsikon "űrlapját", feltéve, hogy az egy publikus intent és nem vmi belső utasítás. Az alapján már ki lehet tölteni a Robot "activity indítása" űrlapját. Ha használnék Spotify -t, akkor meg tudnám nézni neked az adott intent összetevőit. De, nekem nincs Spotify -m. Remélem, azért tudtam segíteni az Androidos parancsikonok működésének megértésében!

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Új hozzászólás Aktív témák