Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz Armahun #2776 üzenetére

    Az események mindíg "vagy" kapcsolatban állnak egymással. Ha két eseményt adsz meg, akkor bármelyik teljesülése indítja a parancsot. Ebben az esetben ez a képernyőzár feloldása, vagyis a felhasználó jelen van. Ha más kapcsolatot szeretnél, akkor vagy az eseményhez kell feltételt adni, vagy az első műveletnek a parancs megszakítását feltétellel, vagy első műveletnek egy másik, tiltott parancs engedélyezését, aminek az eseménye a másik esemény, utolsó művelete pedig saját maga tiltása.

    zho-lee:
    Sajnos, Samukon sokminden másképp működik. Pl. ha kikapcsolt kijelzőnél a teló nem frissít cellainfót, vagy nem indít Wifi keresést, akkor a Robot sem értesülhet a változásról. Meg kéne nézni a történetben, hogy indult-e ilyen parancs. Esetleg a router ki/be kapcsolásával előidézni a hálózatba lépés eseményt és figyelni a reakciót. Ugyanezt meg lehet ismételni úgy, hogy a teló töltőn van (az én Samum nem ment DS -be töltés közben). De nekem az a gyanúm, hogy a kikapcsolt kijelző lesz a ludas.

    [ Szerkesztve ]

  • bartatamas

    senior tag

    válasz Armahun #2776 üzenetére

    Szia,

    Igen, ezt mindenképp meg kell érteni a programmal kapcsolatban hogy az események pillanatnyi történések, nem állapotok. Nem összefűzhetők. Ha egy parancsnál több esemény van akkor bármelyik bekövetkezik a parancs végrehajtódik, nincs az események között kapcsolat, de nem is lehet. Pont azért mert időben eltérő dolgokról van szó.

    A konkrét példában is, bármikor lehet a nem fogadott hívás és utána bármennyi idő eltelhet a bekapcsolásig. Az esemény biztos hogy a Felhasználó jelen van, ekkor kell valamit csinálni. Ez gondolom nem véletlen hogy eseményként elérhető, feltételként nem. A rendszer ugyanis tudja hogy éppen feloldod és tudja értesíteni a programot. Feltételt viszont csak akkor lehetne ebből csinálni ha bármelyik időpillanatban el lehetne ezt dönteni. A rendszer ezt biztos nem tartja nyilván hogy most miért van bekapcsolva a képernyő, felhasználó kapcsolta be valamikor vagy egy alkalmazás.

    Na de visszatérve, az eseményhez hozzá lehet adni feltételként hogy kapcsolat / Van nem fogadott hívás. Az egyetlen probléma hogy nem tudod melyik az a szám. Most belefejlesztettem egy új kifejezést amivel le lehet kérdezni a nem fogadott hívások telefonszámait. Ha adsz email címet akkor elküldhetem. Ezután a parancs úgy nézne ki hogy: amikor felhasználó jelen van (esemény) és van nem fogadott hívás (feltétel) akkor hívja fel (művelet) a nem fogadott hívások közül az elsőt (kifejezés paraméter)

Új hozzászólás Aktív témák