Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz bartatamas #1424 üzenetére

    Az operátorokkal nincs bajom. Kiválaszt, beilleszt, működik. De itt szürke, mert nem logikai kifejezést vár. Ez a szövegesből logikai átalakítás, a változók definiálása, működése, helyes beillesztése a mumus. Képtelen vagyok összerakni a fejemben. Tudom, hogy mit kéne alkalmaznom, mint ahogy most is tudtam, hogy Te ezt a megoldást fogod használni. Csak a hogyan nem áll össze. Ne tudd meg, hogy mennyire idegesít ez a szerencsétlenkedésem!

    A többi szenzoreseménynél lehet értékeket megadni (alsó határ, felső határ). De a forgatásnál nics ilyen. Csak annyi, hogy delta. Tudom, hogy ezzel Neked lenne melód. De sztem megoldható. Azért gondolom így, mert egyszer olvastam egy hasonló megoldás részletezését Taskerhez. Úgy emlékszem, hogy ott lehetett megadni szögelfordulási határértékeket.
    Magamban úgy építettem fel a parancsot, hogy:
    Parancs1
    Esemény: Kijelző kikapcsolva
    Művelet: Parancs3 engedélyezése
    Parancs2
    Esemény: Kijelző bekapcsolva
    Művelet: Parancs3 tiltása
    Azért így, hogy Parancs3 csak kikapcsolt kijelzőnél detektáljon.
    Parancs3
    Esemény: "bármilyen mozdulás" (esetleg lehet pontosabban is, ha felsorolom a mozgáseseményeket,meghatározott határértékekkel)
    Művelet: "megjelenítési nézet frissítése" (már ha erre lehetőséget ad a rendszer. De valamiből kitalálja, hogy melyik nézetet kéne megjelenítse.)

    Esetleg lehetne úgy is, hogy manuálisan definiálom az elfordulást. Mondjuk így:
    Esemény: Forgatás
    Paraméterek:
    Alaphelyzet: álló,fekvő, vagy aktuális
    Irány: jobb,bal
    Delta alsó határ: X˚
    Delta felső határ: X˚

    Talán lehetne olyan is, hogy "változás az utolsó pozícióhoz képest", ellenőrzési időköz és elfordulási (elmozdulási) küszöbérték paraméterrel.
    Persze csak eccerű logika alapján ötletelgetek, nem tudom, hogy ezekből mire ad lehetőséget a rendszer.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák