Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bartatamas

    senior tag

    válasz Oldman2 #1208 üzenetére

    Attól tartok még nem értem pontosan mi a feladat. Szeretnél időre állítódó hangprofilt, pl éjszakai profil. Szeretnél helyfüggő profilt, pl munkahelyi. Ezek automatikusak, gondolom ezt meg tudod csinálni.

    Szeretnél manuálisan is tudni profilt állítani, parancsikonnal ezt is meg tudod.

    Ha manuálisan váltasz profilt akkor nem akarod hogy az automaták lefussanak. Ezt tudtad megcsinálni úgy hogy a manuális parancs beállít egy változót majd aktiválja a profilt. Az automatákba pedig az eseményekhez beletettél egy feltételt ezen változó tagadásával.

    Eddig ok?

    Az hiányzik ha jól értem hogy a manuálisan váltott profil valamennyi idő után váltson vissza arra amire kell.

    Az időzítést jelenleg csak várakozással tudod megoldani, tehát a manuális parancs a profil váltás után elindítana egy várakozást. Jelenleg ugyebár be kell égetned a várakozás idejét, felületről bekérni nem tudod.

    A várakozás művelet után kellene beállítani az aktuális profilt, ez pedig attól függ hol vagy, vagy mennyi az idő, vagy egyéb feltételektől. Ha nem akarod ugyanazokat a feltételeket ismételni amiket az automata profiloknál megadtál eseményként akkor itt is lehet váltózókat használni.

    Na de hogy tisztább legyen leírom a sémát hogy gondoltam:

    1. Automata parancs: éjjel

    Esemény:
    - riasztás este 10-kor

    Művelet:
    - "profil" változó beállítása: "éjjel"
    - parancs megszakítása, feltétel: változó értéke: "manuális"
    - hangprofil beállítása

    2. Automata parancs: munkahely

    Esemény:
    - belépés munkahelyre

    Művelet:
    - "profil" változó beállítása: "munkahely"
    - parancs megszakítása, feltétel: változó értéke: "manuális"
    - hangprofil beállítása

    Manuális parancs:

    Esemény: nincs

    Művelet:
    - "manuális" változó beállítása igazra
    - hangprofil beállítása
    - várakozás
    - "manuális" változó beállítása hamisra
    - "éjjel" parancs futtatása ha "profil" változó értéke "éjjel"
    - "munkahely" parancs futtatása ha "profil" változó értéke "munkahely"

Új hozzászólás Aktív témák