Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    Szia Tamás!

    Most, hogy már tudom működtetni a notiledet, gondoltam, jöjjön a következő lecke, a led fényerejének változtatása. Igazából nem a szükség, hanem maga a feladat, a tanulás motivál. De nem akar összejönni. Elixírben megnéztem a fényszenzor lehetőségeit. 1-10240 Lux között működik. A lednél csak két fényerőszintet tudok megkülönböztetni. Sötét/világos teszt után, 800 Lux -nál találtam jónak a váltást. Először feltételként kerestem rá lehetőséget, de nem találtam. Gondoltam, talán valami változóban kéne rá hivatkozni. Írja is lehetőségnek, hogy "value", "timestamp", de nem jöttem rá, hogy hogyan kéne használnom. Ezért csináltam egy-egy parancsot a sötét és a világos üzemmódnak. Mindkettő eseménye a fényszenzor. Az egyiknél, alsó: 1, felső: 800 értékeket, a másiknál, alsó: 801, felső: 10240 értékeket adtam meg. Alapesetben mindkettő tiltott, hogy fölöslegesen ne méricskéljenek. A töltő csatlakoztatásakor, egy vezérlőparancs engedélyezi mindkettőt, lecsatlakozáskor pedig tiltja. De nem akar úgy működni a dolog, ahogy szeretném. Valami történik, mert fényhatásra elkezd villogni a led, de csak a töltő csatlakoztatás kevés hozzá és a led fényereje is elég összevissza működik. Néha felvillan fényesen, aztán visszaugrik halványra. Próbáltam variálni a "delta" és "csak intervallumba lépés" opciókkal és azt is próbáltam, hogy az engedélyező parancsban inicializáltatom a két parancsot. De sehogy sem akar jó lenni. Szerinted hogy kéne beállítanom a fényerő eseményeket, vagy mit csinálok rosszul? Talán jobb lenne változóval megoldani, mert úgy kevesebb folyamatszál kéne hozzá. De azt hogyan?

Új hozzászólás Aktív témák