Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PistiSan

    addikt

    Vidéken lakom, 10/0.5 sebesség a maximum csomag, viszonylag stabil! ~6000ft/hó
    Az igényeim 99%-át teljesen kiszolgálja, most hogy pár éve már a munka világában vagyok.
    Amíg tanultam, otthon voltam, sokkal többször éreztem hátrányát ennek a sebességnek, ami eleinte 2mbps-ról indult, és kb 5 éve érhető el a fenti sebesség.

    Én is vágyom gyorsabb netre, főleg a feltöltés ami nagyon rossz ADSL-nél, ha elkezdek feltölteni egy fájlt, rögtön több 1000-re ugrik fel a ping, használhatatlanul lassú lesz a net, míg ismerősömnél, optikai neten teljes feltöltés mellett sem megy nagyon 100 fölé a ping.

    Használok IPTV-t, de a jobb minőségű Streameknál már akadozik, ha mellette az asszony netezik, akkor meg végképp vége van mindennek, nem bírja sávszélességgel.

    Várom már nagyon a 30Mbps-os net fejlesztést, elvileg jövőre már lehet lesz belőle valami nálunk is.

    Azzal is egyet tudok érteni, hogy ha rossz a net lemaradnak abban a térségben, a fentiek miatt felhős tárhelyet sem használok.

    Mobilnet!!!!
    Nagyon szépen ki lett építve a 4G hálózat felénk, amikor ilyen ingyenes napok vannak évente 1-2 alkalommal, akkor szoktam rá mérni, 120Mbps-os értékek nem ritkák, a mobil nettel meg az a baj, hogy mocskos drága szinte 0 adatforgalommal.

    [ Szerkesztve ]

  • PistiSan

    addikt

    válasz azbest #41 üzenetére

    Tudtad, hogy két szolgáltatónál is van már a 10/0.5 vezetékes áráért 4G mobilnet 50+100GB csomagban, azon felül pedig lassítva? Voda homenet, telenor hipernet home. Talán a telenoré még egy kicsit jobb ajánlatnak is tűnik.

    Igen tudtam, és nagyon határeset nekem még mindig, ha azt mondanák hogy 150GB és azt akkor használom el amikor akarom, úgy már viszonylag jó alternatíva lenne.
    Mértem 4 hónapon át az ADSL adatfogalmamat (Wan oldalon routeren), jellemzően 150GB körül voltam, kicsit alatta inkább.
    Szóval nekem ez jó lenne, de a nappali 50GB-tól kicsit félek.

  • PistiSan

    addikt

    válasz SchumiBácsi #176 üzenetére

    Egyet értek veled, nálunk is ez a helyzet kb, én mondjuk nem gondolnám, hogy nem a jelenlegi monopol helyzetben lévő szolgáltató fogja továbbra is biztosítani a netet, csak már majd optikán.
    Az ár nagy kérdés lesz, mert jó lenne a 30mb, de most a 10-ért is 6K-t fizetünk, nem igazán hiszem hogy a 30-as net is ilyen árban lesz, bár ha államilag támogatott az egész, talán nem szállnak el az árral nagyon.

  • PistiSan

    addikt

    válasz <Lacy85> #183 üzenetére

    Csak most 0 hálózat fejlesztéssel szedik be a ~8000Ft-os előfizetési díjakat, nyilván ez jobban megéri nekik, mint ha fejlesztenek sok pénzből hálózatot, és ugyan annyiért adják a jobb netet.
    Nagyon várom már az optikát, én biztos előfizető leszek, meg a legtöbb ismerősöm is vált amint lesz jobb mint a jelenlegi sokszor szakadozó adsl.
    Hozzá teszem, vannak jó páran még nálunk, akik mikrós netet használnak, és szenvednek vele, mert már megint nem tud új adsl végpontot biztosítani a szolgáltató.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák