Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz cucka #17 üzenetére

    "Azt azért remélem kijelenthetjük, hogy a desktop vonalon az Opera nem az a kimondott sikersztori"

    Mihez képest. Az Opera az egyetlen nem USA-beli böngészőgyártó, 15 éve a piacon van, és minden különösebb hátszél nélkül több tízmillió felhasználót gyűjtött össze. A bevételeinek közel fele is a PC vonalról származik.

    "Ha igazán fontos a népszerűség, akkor szerintem valami olyasmit kéne mutatniuk, amivel fel lehet kelteni a nagy tömegek érdeklődését."

    Na, igen, és mi lenne az? A Chrome sem azért ilyen népszerű elsősorban, mert csinált egy három gombos böngészőt, hanem mert a Google csinálta. Egyébként sem akadályoz semmi abban, hogy az Operát így használd, sosem értettem az ellenérveket. Fülek vannak benne, előre-vissza gomb van benne, címsor (amivel keresni is lehet) van benne. Akkor meg miért ne használhatnád egyszerű böngészőként?

    "Szerintem pont ez az a vonal, amire a nagy tömegek nem gerjednek. Érted, nem gondolhatod komolyan, hogy a felhasználók nagy számát tudják ilyen remek fícsörökkel megfogni, mint hogy pluginekkel testre szabhatják a mobilos böngészőjüket, amikor a felhasználók nagy tömege arra sem igazán gerjed, hogy az okostelefonján próbálgassa/telepítgesse/frissítse a programokat."

    Hát, állítólag a Firefoxra ezért gerjednek a népek, és már mobilon is bevezették a kiegészítőket, szerintem szólj nekik, mielőtt késő :). Egyébként meg úgy gondolom, hogy a legfontosabb a tálalás. Szerintem elég vonzó gondolat, hogy a PC-s böngészést onnan folytathassam a mobilon, ahol abbahagytam. Hogy a kis alkalmazásokat ugyanúgy elérjem mindkét (vagy több) eszközön a személyes beállításaimmal együtt. De az nem megkülönböztető jel, hogy létrehozzunk egy második (harmadik) Chrome-ot.

    De hamár az alapoknál tartunk: szerintem az Androidra ma elérhető legjobb böngésző (úgyis mint sima böngészésre szolgáló eszköz) az éppen az Opera Mobile.

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák