Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • subset

    senior tag

    A Withings - move ecg óráját már ezer éve lehet hivatalosan kapni az EU-ban is. Ennek, a samsunghoz képest apró cégnek, hogy sikerült ezt a "rendkívül bonyolult" engedélyeztetési procedúrát meglépnie ? :F Vicc amit a samu csinál sajnos.

    "Semmire sem jó" meg "parasztvakítás" - ez baromira nem igaz.
    Olvastátok azokat a cikkeket hogy "Az apple ecg funkciója életet mentett"....? Biztosan nem, és nincs is sok fogalmatok az egészről.
    Még itt a kis hazánkban is történt ilyen.

    [ Szerkesztve ]

    Használj Te is szabad szoftvert !

  • subset

    senior tag

    válasz janeszgol #10 üzenetére

    Én ettől függetlenül is tudom, hogy hasznos lehet. Ez csak egy példa volt a szkeptikusoknak és megmondóknak. Még azt is tudom, hogy akinek olyan jellegű szív problémája van, akkor legalább egy végtag elvezetéses ecg eredményt tud mutatni a dokinak, a semminél több nem ? Ezek a problémák akkor és ott jelentkeznek, lehet, hogy 1-2 perc múlva már hiába is tennének rá egy rendes ekg-ra, már senki semmit nem lát az eredményeken, mert már normalizálódott mondjuk a ritmuszavarod....
    És te mit tudsz ? Ha olvastátok a sztorikat erről, akkor nektek mi jött le belőlük ?

    [ Szerkesztve ]

    Használj Te is szabad szoftvert !

  • subset

    senior tag

    válasz whatwhatwhat #29 üzenetére

    Ahogy írtam és írják is, egy fibrillációt (több fajtája van) de akkor kell látni amikor épp fibrillál. Lehet, hogy 20 mp-ig de lehet hogy órákig/napokig is tart, ez megint sok mindentől függ.
    Hiába mész szűrésre, hiába van rajtad egy holter napokig, ha pont nem csinálja...csak normális értékeket fognak látni. Ez vele a baj. Amíg nem látja a doki ekg-n, nem tud mit mondani. Ha látja, hogy honnan indul akkor lehet célzottabban kezelni.
    Nyilván ez nem egy 12 elvezetéses ekg, de a semminél jóval több ha akkor tudsz egy mérést csinálni amikor kell.
    Szerintem ha már csak 1 példa is volt rá, hogy "életet mentett" akkor nem is erős túlzás ez a kijelentés.
    Van olyan fibrilláció is amit észre sem vesznek az emberek....aztán egyszer csak kapnak egy stroke-ot...mert igen, akár lehet ilyen "mellékhatása" is a dolognak.

    [ Szerkesztve ]

    Használj Te is szabad szoftvert !

  • subset

    senior tag

    válasz Reggie0 #35 üzenetére

    Sajnos ez nem mindig van így, csak ha "szerencséd" van !
    Szívproblémára lett kérve a mentő - nem bokaficamra, de olyan jött amiben csak betegápoló ült, egy 5 ezer forintos pulzoximéterrel ! :K
    Aztán látván, hogy nem viccről van szó, kérték a rohamkocsit ami persze mire kiért az EKG-val már nem volt mit látni, ugyanis a betegápoló, pedig fiatal srác volt, tudta mit kell csinálni, Valsalva manőverrel elmúlt a fibrilláció...
    Mindez Budapesten 2016-ban. Pedig akkor még akár több pénz is lehetett volna az egészségügyben.....nem volt ennyi stadionunk, és a ner lovagjainknak sem volt még annyi paripájuk, de még a Nemzet gázszerelőjének sem volt erőműve - ja azóta már nincs is !
    Az eset utáni majd 1 napos kórházi "megfigyelés" alatt, 1 lélek sem kérdezte meg az embertől, hogy kérsz 1 pohár vizet ? Szép nem ?
    Látott pár doki utána és közben, de egyiknek sem jutott eszébe, hogy figyu má : ha legközelebb is lesz ilyened akkor Valsalva manőver, illetve vannak más "praktikák" is....minden infót saját magamnak kellet kiguberálni az internetről. Ez is szép szerintem...
    A témáról itt (is) lehet olvasni ha valakit jobban érdekel.

    [ Szerkesztve ]

    Használj Te is szabad szoftvert !

Új hozzászólás Aktív témák