Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • H0P4

    csendes tag

    Disztrinél dolgozom. ITs vagyok tobbint 20 éve, nézem sokszor ezeket az infókat mit árulnak a cégek átlagos vásárlóknak.

    Elszomorítónak találom a magyar piacot.
    Az olcsóság, persze értem ennyi pénzük van a cégeknek/embereknek.
    Nem látom a hajlandóságot a vágyat arra hogy a "jó ez" helyett "bocs de ez nem elég jó"-ra váltsunk IT szinten. Ezekre a szörnyű teljesítmény számokra és ehhez az arányaiban magasabb átlag árak még rosszabbá teszik a helyzetet.

    -4GB rám alapból egy laptopban, mikor már nincs 32 bites windows szinte a piacon (csak a szegény hülyék akiket direkt átveréssel céloznak meg, az venne 32bitws OSt már)...
    -2GHz alatti alap órajel egy processzorban, 6 szál max, hyper threading nélkül. Nem felvágni akarok de a telefonomban gyorsabb és több a proci meg a teljesítmény.
    600W-os tápegység. hogy tarthatunk itt? Sem a tápegység minősége sem teljesítménye nem üti meg az elégségest. Nem gamer gépről beszélek de GARANTÁLOM hogy az aki egy ilyen gepet elkezd upgradelni első év végén vásárlás után, cserélheti le a tápegységet.
    Stb, stb. Itt most a sok sz@r monitor szerencsere kimaradt. A 24" hd de "szuper" kijelzők "csak" 40ezer Ft-ért ja nem is IPS csak LCD.

    Ez a piac botrányos, és prohardver értem hogy bizniszel ezekkel a cégekkel és pénzt, kedvezményt meg egyéb dolgokat kap (a menedzsment emberei mert persze nem a dolgozók gazdagodnak ezekből a biznisekből). De irtózatosan elszomorító ez már 2020ban.
    Szart árulunk, száz közel 50k körül, csak vigyék a többi nem érdekel minket. :(

Új hozzászólás Aktív témák