Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    Éppen ezért kérdeztem. Mert az világos, hogy milyen előnyei vannak napjaink egészen modern folyadékhűtéseinek. Emlékszem... a 2000-es évek elején még nem sok ilyen gyári megoldás volt. Szinte mindenki saját maga által fabrikált, "házibarkács", moddolt megoldásokat alkalmazott, amikor "vízhűtött".

    Manapság viszont sok tuctatnyi, kész megoldást lehet vásárolni, a régi költségek töredékéért, és ezeket még egy nem különösebben hozzáértő felhasználó is viszonylag könnyen beüzemelheti.

    Pláne, ennek tükrében hol van létjogosultsága egy a gép belsejében nagy helyet kitöltő, ~1 kg-s léghűtésnek!? (Ami még csak nem is olcsóbb a folyadékhűtésnél.)

    A gyári hűtő cseréjét még értem is. A régi gépemben a Core i5-760 procim gyári Intel hűtőjét hamar lecserétem egy Cooler Master Hyper TX3 hűtésre. Az csendes, 10 éve remekül megy... de hát egészen pici megoldásnak számít ezekhez képest.

    Most az új, Ryzen 7 2700 CPU-mon egyelőre még a gyári Wraith hűtés üzemel. Talán arra is veszek majd egy Hyper TX3-at.

    No, de ezek az egészen brutális méretű léghűtő monstrumok... (A kollégámé pl. konkrétan a háza teljes belsejét kitölti az mATX alaplap "síkjában".)

    Szeretném megérteni, hogy miért van ezekre szükség. :K

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák