Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bzoley

    veterán

    válasz Dilikutya #111 üzenetére

    Hasonló masinán - szintén Vista-s(Win7-re frissítve) - a Win8.x-hez már nincs ATI driver. Korábbiakkal, vagy mókoltakkal BSOD. Kíváncsiságból felraktam egy Win10-et. MS-féle vga driver, csökkentett felbontás, a szokásos. Videót nem lehetett nézni rajta, és az áruházas MS kártyajáték megjelenítése is kudarcba fulladt, a képernyőt telecsíkozta, a lapok kivehetetlenek voltak, gyakorlatilag semmi másra sem volt jó.
    Most Win7-tel épp elfogadható.

    [ Szerkesztve ]

  • 8th

    addikt

    válasz Dilikutya #111 üzenetére

    Az ismerőseim közül rengeteg ember használ öreg asztali gépet. Athlon64, Pentium 4. Én szoktam gatyába rázni ezeket ha baj van velük. 2-4GB memóriával böngészni, e-mailezni, skype-ra, nyomtatni még simán megfelelnek ezek a régi gépek is. A többségükön jellemzően már a Win7 sem volt hajlandó rendesen működni mert olyan öregek, hogy hiányzik hozzájuk valamilyen Win7 kompatibilis driver jellemzően az alaplapi hangkártyáé ami szerencsére egy filléres hangkarival orvosolható (éljen soká a hardverapró!). Még ha picit lassúak is tök jól használhatóak win7-el. Ezen gépek 80%-a Win10-el konkrétan használhatatlan. Nem a rendszer gépigénye miatt hanem mert abszolút nem támogatja ezeket a régi hardvereket. Hiába működik hibátlanul a gép és hiába elégedett a teljesítményével az aki napi szinten használja mostantól lehet szélmalomharcot vívni mert a microsoft úgy döntött, hogy bucira szopat boldog boldogtalant és ha a delikvens kifejezetten nem akarja akkor is lefrissíti a jól belakott hosszú ideje problémamentesen működő win7-ét win10-re. De nézzük a dolog jó oldalát. Aki áthozza win10-el a gépét, hogy frissítés óta kalap sz*r lett az egész az kap rá valamilyen windows-ra hajazó felhasználói felülettel megáldott linuxot. Előbb utóbb majd csak megszokja talán meg is szereti.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák