Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz Rickazoid #149 üzenetére

    Hol-kisvárosban van a lényeg. Erről van szó. Nagyon de nagyon sokat kellene neked mozogni olyan környezetben, ahol sajnos kénytelen sok gyerek felnőni, vagy csak elviselni nap-mint-nap azt, hogy a saját lakhelyén ellehetetlenítik az életét, mert a rendszer alapjaiban rossz. Soha az életben egyszer sem mondta nekem egy felnőtt, hogy ez meg az a rassz vagy bőrszín ezzel vagy azzal jár. Senki. Én tiszta szívemből kívánom, hogy mindenki eltölthessen egy hetet egy borsodi vagy szabolcsi kisfaluban-városban. Volt fővárosi barátom, aki nem hitte el, hogy ez még Magyarország. Mondom de, és tudlak vinni még bentebb is a mocsokban. Na ez az, amiről fingja nincs az embereknek. Főleg, amíg a pandák a legfontosabbak a Hírekben.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • attila9988

    őstag

    válasz Rickazoid #149 üzenetére

    Ellentmondások igen, cigányönkormányzatra egyáltalán nem lenne szükség, ha nem lenne megkülönböztetés.

    Dehogy azért. Ha ők nem akarnák magukat megkülönböztetni, akkor nem lenne. A magyarságba beolvadt számos népcsoportnak nincs önkormányzata. Ők magyarok, és kész.

    "A cigányzene meg a cigánypecsenye más kérdés, utóbbiról nem tudom honnan ered a neve, de előbbi kulturális hagyományokból származik."

    Igen ám, csak hogy ha azt mondom hogy cigányzenész, azzal egy halmazt jelölök ki a cigányságból, hiszen nem minden cigány zenész. Ha ezt mondom, senki sem sértődik meg rajta. Ha azt mondom cigánybűnöző, akkor azzal is éppen így teszek, tehát ha valaki meg is sértődhetne rajta, az maga a bűnöző lenne, az meg engem pont hidegen hagy, hogy ő ezt sértőnek érzi....
    Az meg megint nem az én hibám, hogy ténylegesen erre a népcsoportra tipikusan jellemző bűnözési formák is vannak Magyarországon. Ez nem más, mint a hétköznapi tapasztalat. Ezt a rendőrök is tudják, de nem írhatják bele a jegyzőkönyvbe se. (a nagy usa -ban bezzeg megtehetik, hiszen segíti a nyomozást)
    Ezen a statisztikán meg nem segít az, ha a híradóba "fiatalokat" mondok be, meg ha készítek fesztiválfilmeket ahol a gonosz magyarok bántják a szegény romákat.... ez nem megoldás. Pláne hogy nem is bántja őket senki. Egész Európában itt van a legjobb dolguk. Ezen csak ők maguk tudnak változtatni, senki más. A szándékot viszont nem igazán látom. Az pedig, hogy rendszeresen szőnyeg alá seprik a témát, csak olaj a tűzre, mert az állampolgárok úgy érzik, magukra maradtak.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák