Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wolfman

    veterán

    válasz Jeanne d'Arc #47 üzenetére

    Egyetértek, hogy hülyének vagyunk nézve, de hatalmas hibának tartom, mikor kiemelünk egy szolgáltatót ebből a körből kifejezetten bűnösnek. Mind a 3 ma létező szolgáltató egy büdös g.ci egyformán, egyforma szinten, egyforma arányban. Ugyan úgy emelnek, ugyan azt csinálják és akkor még félünk arról beszélni hogy kartellezés van. Ugyanmár, miért lenne?
    Én nem tudom hol tart a Digi mint 4. mobil szolgáltató, de ismereteim alapján próbálják visszafogni, bugdácsol csak a bejövetellel, mert már vagy 5 éve ezt hallani, hogy jön-jön-jön, de mégse. Személy szerint nagyon várom, hogy kiépítse a hálózatát, aztán az összes többinek aláverjen, ahogyan a netszolgáltatásával is (csak ott meg sajnos fontosabb nekik a sávszélesítés és a nagy számokkal való dobálózás, mint a lefedettség bővítése, dehát ott is tuti közre van fogva).

    Én még a kezdetek kezdetén Pannon Praktikumos voltam valami 120Ft csúcsidős és 60Ft csúcsidőn túli percdíjakkal. Aztán változtak a kártyás dolgok és egyszer bejött a Happy díjcsomag. SMS mindig 18Ft, hívás 60Ft, így folyton SMSeztem. Egyszer csak észrevettem, hogy már 10 nap után vinnyog, hogy nincs pénz. Bementem a Pannonhoz, hogy mi az isten van. Hát közölték, hogy az a díjcsomag már ezer éve megszűnt. Mondom tudom, de aki benne van nem szedték ki. De bizony egy ideig még maradt, de már mindenkit visszatettek Praktikum díjcsomagba. És mondom ezt mikor akarták közölni? Akkor mondja a csaj, hogy az a rendelet, hogy két újságban kell megjelenjen ez a módosítás, egy olvasott helyi lapban és a Magyar közlönyben (utóbbi nem biztos). Hát mondom kurva jók vagytok! Már akkor se volt az írott sajtónak túl nagy keletje.
    Miután sikerült felb@sszanak kellően, átjöttem a Vodafone-hoz kb. 2009-ben. Most 6. éve hogy itt vagyok, de ha 4x nem változtattak percdíjakat és szerződési feltételeket a lebeszélhetőségi módokról nem is beszélve, akkor egyszer sem. Nem tudom már melyik csomagban voltam, de 3200Ft volt a havi díj (amire kaptam 2 hónap után 600Ft kedvezményt, amit szintén 2 évre kaptam, tehát 2600Ft a havidíj), ebből 1700Ft lebeszélhető volt minden irányba valami 20-25Ft percdíjjal (másodperc alapú, SMS nem számít bele). Fizettem kb. 2750Ft-okat, tehát sokkal nem léptem túl, fantasztikus volt a Telenyál után. Ja igen, és volt 250Mb netem is. Egyszer jött az SMS, hogy a nehéz gazdasági helyzetre való tekintettel kénytelenek voltak módosítani a feltételeket meg a percdíjakat ('a nehéz gazdasági helyzetre való tekintettel' kifejezés akkor égett bele az agyamba). Most 2650Ft, amit BÜSZKÉN JELENTENEK hogy teljes egészében lebeszélhető, de csak hálózaton belül, kívül már pluszban fizetek (SMS is pluszban megy). A 25Ft-ból lett 40Ft. Mivel nekem mindenféle szolgáltatónál vannak ismerőseim, így a 2750Ft szépen azóta is fent van havi 4800-5200Ft körül és a netem is valahogy 150Mb lett. De ő jól tudták ezt, hogy így sokkal többet fognak fizetni a birkák.
    Ma tudtam meg, hogy a net is módosult, hogy ha átlépem már nem korlát van, hanem bizony autómatkusan 500Ft-ot levonnak és kapok plusz 15Mb-ot. DEJÓFEJEK!

    A helyzet az, hogy ez nem csak itt van így, hanem rejtélyes okok közt mindegyik szolgáltató rémesen hasonló módosításokat végez kis idő különbségekkel. Jövő hnapban jár le az előfizum. Ha át is akarnék menni máshová, nem tudok, mert mind ugyan ezeket a kondíciókat kínálja apró különbségekkel, szóval csöbörből vödörbe. :(

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Új hozzászólás Aktív témák