Új hozzászólás Aktív témák

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz Fred23 #73 üzenetére

    Nekem a komoly kapcsolataim szerencsére a személyiség olyan jegyein alapultak, hogy jókat tudunk beszélgetni és kedveljük egymás humorát. A döntéseket pedig közösen hoztuk. Nyilván itt benne van az is, hogy mindkettőnk azt szeretné, de a kompromisszum is. Esetenként pedig az, hogy ami a másiknak fontos, abban engedek és viszont. A probléma ott volt, amikor a másik már nem vette figyelembe, hogy én mit szeretnék (néhányszor előfordult).

    Igazából én is úgy vagyok, hogy a pároknak nem kell egyformának lenniük. Az is tökéletesen megfelel, ha kiegészítik egymást és el tudják fogadni a másik hülyeségeit, gyarlóságait. Esetleg pont ezeket a hülyeségeket szeretik egymásban.
    Én például hajlamos vagyok a szarkazmusra, vagy kiforgatni a másik szavait egy poén kedvéért, esetleg szóvicceket gyártani. Ezt például az ex-feleségem nem értette. Esetében nem is csináltam ilyet. A probléma ott kezdődött, mikor idővel már akkor is rám szólt, amikor mással szemben követtem el ezeket. A másik jót nevetett, ő meg lebaltázott, hogy hogy lehetek ilyen bunkó. Már nekem volt kínos. Nem is értettem, hogy ha ez ennyire zavarja, miért jött hozzám? Korábban is ismert, pontosan tudta, hogy ilyen vagyok.

    "Nekem az volt nehéz sokáig, hogy megtanuljak tisztelni valakit, aki sok szempontból másmilyen, mint én."
    Eleinte ezzel nekem is problémám volt, de mivel már középiskolában is kollégista voltam, kénytelen voltam mindenféle emberrel (akár tanár, akár diák) együtt élni. Volt, akivel csak az 5. évben lettünk jóban (diák) és olyan, akit sosem tudtam megkedvelni, de nagyon nagyra becsülök (tanár). Munkám kapcsán is sokféle embert ismertem meg, de addigra már jó előkészítés volt a kollégium. Végül olyan emberek lettek a barátaim, akikről korábban sosem gondoltam volna és olyan emberekkel (is) tudok jól együtt dolgozni, akivel korábban rengeteg volt a konfliktus.

    [ Szerkesztve ]

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák