Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz vanhalen #15 üzenetére

    Nem egészen értem, milyen standardra (helyesebben: sztenderdre) gondolsz?

    Én nem látok egetverő különbséget az akkori gépek között, az Apple 2 javára. Felvilágosítanál?

    És hogy pont az IBM PC lett volna a szuper, munkavégzésre legalkalmasabb, (krónikus) gyermekbetegségektől mentes gép... Valójában ez egy szándékosan lebutított kacat volt, egyszerű irodai felhasználásra, ahová az IBM profibb gépei túl drágák lettek volna.

    (#22) Degeczi: Úgy tűnik, nem ismert előtted a rézkarc fogalma, ahol csak a nyomóforma egyedi és számos (50-100-200) nyomat készül vele, amiket szintén nem tucatholmiként kezelnek.

    A #25-ösben kimondtál egy fontos fogalmat: ma elérhető alkatrészek... Sok akkori IC-t nem gyártanak már. Viszont, valószínűleg némi kereséssel az eredetieknek megfelelőek is fellelhetők még, mivel ugye egyetlen saját fejlesztésű custom chip sem volt benne. Tényleg jóval egyedibb lenne, ha egy saját kezűleg összerakott prototípusról lenne szó.

  • DJS

    tag

    válasz vanhalen #15 üzenetére

    Én ezt értem, de akkor miért nem az Apple maga szorgalmazza, hogy bekerüljön valami múzeumba? Tuti ki tudnának adni ezért pár milliót, vagy feljavítani egy rosszabb állapotban lévő másik eredetit. Vagy építeni egy korhű modellt, mit egyet, százat, minden ország főbb múzeumaiba egyet. PR-nak se lenne rossz. De azért 50 misi egy kicsit sok érte. Akkor már inkább rendelek egy modellt valami kínai retrocégtől, és kiállítom eredetiként.

Új hozzászólás Aktív témák