Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mate

    nagyúr

    Hát igen, rengeteg ember használja ugyan azt a nicknevet és jelszót az emailtől kezdve, fórumokon át, banki bejelentkezéshez.

    Én is ezt csináltam egy darabig, így nem felejtettem el soha a jelszót. Aztán mikor feltörtek egy oldalt, ahol megszerezték az én adataimat is és jelzet a gmail, hogy letiltották, mert gyanús helyről próbáltak bejelentkezni kicsit változtattam a dolgon.

    -Új emailcím, meg kétlépcsős bejelentkezés, vagyis sms-ben kapott kód is kell a bejelentkezéshez
    -Minden létező oldalon új jelszó és mindenhol más, kis-nagybetűs, szám és speciális karakterekkel tarkított, program által generált 20 karakteres jelszavakat használok. Ha véletlen valamelyik oldalról meg is szerzik, nem mennek vele semmire.

    Sokaknak tűnhet úgy, hogy ez már túlzott biztonság, de akinek egyszer szerezték meg jelszavát, az tudja, hogy sosem lehet elég óvatos az ember.

    Itt jegyzem meg, hogy sokan megcsinálják ez, majd emailcímhez könnyű jelszót használnak, hogy ne felejtsék el és egyik levélbe beleírják az összes többi jelszót.... Innentől kezdve pofonegyszerű a dolog, viszik az emailfiókkal együtt az összes adatot.

Új hozzászólás Aktív témák