Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alamuszi

    senior tag

    Eddigi Acer ellenérzéseimet félretéve vettem egy 722-est C-60-as processzorral. Azt kell mondanom, hogy jó gép, pláne ennyi pénzért. Én Linuxot használok rajta, de a Linux is megy rajta.

    Ami nem tettszik benne az a billentyűzet. Számomra kicsit használhatatlannak tűnik, bár 3 - 4 nap használat után megszokható. Meglepően jó a touchpad a gépen. Pár notebook átment a kezeim között (30 - 40 féle minimum), de ennek a touchpadja felveszi a versenyt, egy konzumer gép touchpadjával, amik sokszor kétszer ennyibe is kerülnek. A billentyűzetnél az a legrosszabb, hogy majdnem összeérnek a billentyűk így magas a melléütések száma.
    Kevésbé melegszik.
    Amin viszont nagyon meglepődtem, hogy a hangja magas. Nekem van egy HP ProBook 5310-esem sp9300-al, ami egy éves, és alaphelyzetben hallkabb az Acer-nél, ami komoly ergonómiai problémákról árulkodik.
    Sebessége:
    A gép alkalmazások megnyitásakor főleg amíg betölti a memóriába az alkalmazást legelőször gondolkodik egy picit, de második megnyitásnál már gyorsan reagál. Amúgy az operációs rendszer akár Linux, akár Windows meglepően gyorsan indul a kis gépen.

    Az Acer amúgy hatalmasat fejlődött az elmúlt 2 évben, gyakorlatilag szolgáltatás szinten elérte a HP szintjét ami nagyon nagy szó. Saját recovery szoftverrel rendelkezik, saját rejtett partícióval, ahonnan vissza lehet állítani a Windows-t ha kell, valamint rengeted segédszoftverrel megspékelve.
    A ház minősége sajnos nem éri el a HP, vagy a Dell minőségét, amiknek jóval merevebb a házuk, mint ennek a 722-esnek. A kijelző, minősége elmegy kategória, a fényes kijelző mellett a kijelző életlen pontatlan, pl egy hasonló dell gépnek (M101) jóval élesebb megjelenítést produkál a kijelzője. Arról nem is beszélve, hogy a billentyűzete is jóval használhatóbb.

    Akkor miért vettem én ezt, mert amire gyártották, arra pontosan megfelel, 5 - 7 óra netezés, vagy 3 óra filmnézés.

    Valamint jóval olcsóbb, mint a konkurensek. Hurci gépnek nagyon megfelel. Ha másnak nem is. :)

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Új hozzászólás Aktív témák