Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • morzsa

    aktív tag

    A BTC-t azért hozták létre, hogy alternatívát találjanak a jelenlegi centralizált pénzügyi rendszernek. A bitcoin csak amolyan előfutára a viharnak, mint az ötven éve elküldött első email volt. A blokklánc forradalom elkezdődött. Csak a maradiak nem látják. A zsaroló vírusokra való hivatkozás csak ürügy. Ha a BTC valamicsoda folytán bekerülne is valami "komolyabb" felügyelet alá, akkor majd átveszi a helyét értékőrzőként egy másik kriptovaluta. Több mint 9000 van már ( többsége persze semmit nem ér, de amelyik igen...). A marketcap több, mint 2,3 trillió dollár, ebből 1 trillió usd a btc. Ez több, mint a FB értéke. Amiről szintén sokan elfeledkeznek, hogy tényleges értékkel azok a kriptok rendelkeznek, amelyek mögött van valamilyen projekt is.
    Azt meg csak csöndben, hogy a BTC kitörése előtt is voltak zsaroló vírusok, és - dollár ide, dollár oda - akkor is fizettek az emberek és senkit sem kaptak el.

    https://linktr.ee/wbteam21

  • morzsa

    aktív tag

    válasz koxx #38 üzenetére

    @ koxx #38
    Jogos, sajnos ezt benéztem. Egykori matematika tanáraim most nem lennének boldogok.
    @Mirman #36
    - Régi és igaz mondás: Akinek nem inge, ne vegye magára.
    - A maradiság, azon a bizonyos dobozon kívül gondolkozás képességének hiánya, az érdektelenség, a szűklátókörűség, az előítélet... nem kor vagy foglalkozás függvénye.

    @_cHAos_ #34
    Akkor legyen IT. Nem, nekem nincs közöm az IT-hez. Szerintem az a szakma is legalább annyira felhígult, mint a vendéglátás, ráadásul tele van szakbarbárokkal. Mielőtt személyeskedésbe fulladna a dolog: Akinek nem inge... 

    Szóval IT. Kezdd bátran a művelődést az Enterprise Ethereum Alliance-nél. Ez a szövetség azokat a cégeket egyesíti, akik tesznek az Ethereum fejlődéséért. Ezeket a cégeket évente validálja a szövetség. A tagok között olyan fitty-fütty cégek találhatóak, mint Intel, MS, Cisco, AMD... Tehát ezek nem befektetők, hanem fejlesztők, felhasználók. Ez így érthető?
    Azon meg lépjünk már túl, hogy játékpénz, meg, hogy a kriptot leegyszerűsítjük a BTC-re.
    Mintha azt mondanám, hogy az egyetlen operációs rendszer a Linux. Sőt, az MS Dos. Vagy a Unix, Fortran... mit tudom én hol kezdődött, nem vagyok IT. ;]
    Bocsánat, ez a leereszkedő IT duma nagyon szíven ütött! Ez egy olyan fórum, ahol arra büszkék a tagok (nem inge....), hogy egy 100.000-es skálán 12 ponttal túlteljesítették a másikat, pedig az még a statisztikai hibahatárt sem éri el. Inkább írhatnátok olyan cikkeket, hogy például a biztosító társaságok miként használják máris a blokklánc technológiát. Hogy a nagy bankok mióta és melyik kriptovalutát (inkább devizának kellene nevezni, hiszen formailag nem valuta!) használják bankközi pénzügyi műveletekre. Arról, hogy melyik autógyár (nem, nem a Tesla) állt át teljesen blokklánc alapú gyártásfolyamat vezérlésre. Akár arról is, hogy melyik cégek fizetnek máris BTC-t a fizetés egy részeként az USA-ban. Írhatnék én is, de nem én vagyok az ITs és széttépnének a pitbullok (látom, hogy járnak itt még a profik által írt a cikkek is).
    Az, hogy mindenhol USD-ben számolgatják a kriptokat, nem azt jelenti, hogy bármilyen módon függene az USD-től az értékük. Azért számolják így őket, mert az USD értékével mindenki tisztában van. Bármilyen fiat devizába átválthatóak. Azt is mondhatjuk, hogy az ETH átlépte az 1.000.000.- HUF-os határt ahelyett, hogy már 3343USD.
    A bank biztonságra csak tőszavakban tudok válaszolni: Posta Bank, Questor, Budacash... nem utolsó sorban Orgovány és vidéke Takarékszövetkezet. Utóbbi elvitte a betétbiztosítási alap 80%-át. 10% sokáig elfekvőben volt, mert egy bank tévedésből megigényelte, később visszaadta. Mi lett volna, ha egy komolyabb bank int be?
    Nem beszélve a 30 milliós plafonról. De kérdezd inkább a károsultakat!
    Nagyon elkanyarodtunk a cikktől. :)
    Bányászat végletekig leegyszerűsítve: link
    A pénzért hajtó kisbefektetőknek csak egy dolgot kell megtanulni. Buy the dip! Mint a nagyok.

    https://linktr.ee/wbteam21

  • morzsa

    aktív tag

    válasz _cHAos_ #106 üzenetére

    Igaz. De szerintem nem is ott aratnak a zsaroló vírusok ahol rászánják a pénzt a szakértőre, vagy igen?

    https://linktr.ee/wbteam21

Új hozzászólás Aktív témák