Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Bici #26 üzenetére

    Nem nagyon van gondom Windows 10-en. Pár 99-00 körüli Lucasarts/Star Wars játék volt, ami nem ment, pl. a Shadows of the Empire vagy az Episode 1 Racer, de a GOG ezeket is működőképessé tette, nem mellesleg ezek már XP-n se mentek.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • sb

    veterán

    válasz Bici #26 üzenetére

    Nem ment át a lényeg. A 380X egy "őskövület". Hiába refresh, ugyanúgy GCN, ami k* régi konstrukció.
    Azon, főleg egy régi driverrel kb. minden régi cucc el fog futni. Ez viszont már nem ugyanaz, a drivert is újraírták azóta. Csodálkoznék, ha 10-ből 10 elindulna rajta 10 éves cuccokból.

    Nekem is futott minden a 7850-emen 2 éve, aztán a 1050 Ti-n meg 2-3 elhasalt a 10 régi játékból alapból. Aztán meg lehetett trükközni...
    A Llano-val meg fordítva küzdöttem egy idő után. Az úgy még régebbi, ennek megfelelően semmi gondja nem volt régi játékokkal... aztán eltelt pár év és olyan driverek jöttek amiből minden harmadikkal nem voltak csak anomáliák. Odáig, hogy az XBMC/Kodi is szétcsúszott. Végül marad egy viszonylag régi driver ami még jó volt és nem frissítettem többet.

    A lényeg, hogy a probléma létezik, túl nagy időkülönbség hw-driver-app között egy idő után problémákat okoz. Egyszerű matek. Az kérdés, hogy milyen arányban... ilyen szempontból az alverzióktól eltekintve a GCN volt a leghosszabb életű cucc az utóbbi 10 évben, nyilván ott lesz a legkevesebb ilyen probléma.
    Ettől még a többi se használhatatlan. Van kicsit jobb és kicsit rosszabb választás. Az intel IGP ilyen szempontból gyengus volt, de mostanára jobban összecsúsztak, főleg ha régi támogatásról van szó. Ettől még inkább választanék én is vmi AMD-t, akár újat, akár GCN-t, vagy vmi nv-t, ha diszkrét is szóba jön és a kompatibilitás a legfontosabb.

Új hozzászólás Aktív témák