Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Hosssszu #39 üzenetére

    Legyen inkább a mezőgazdaság és az energiaipar jogdíjas.

    jobb ha tudod, hogy a mai vetőmagok szinte mindegyike jogvédett... tilos újravetni őket, különben megböntetnek... ha szabadon használható fajtát vetették de a szomszéd jogvédett gabonája átporozta, akkor is téged büntetnek meg... az USA-ban betiltották a vetőmag tisztító gépeket, mivel azokkal a termésből vetőmag állítható elő, ami jogsértés :W itt tartunk most... :((

  • azbest

    félisten

    válasz bambano #45 üzenetére

    üdv a valóságban
    http://www.agroland.hu/?hir=5672
    Tilos volt az utánvetés, de ezt megváltoztatták arra, hogy a gazda a saját terméséből is vethet, ha kifizeti a licenszdíjat utána.

    Valahol olvastam, hogy csak egy-két fajta van ami nem jogvédett.

    (#51) smkb
    http://epa.oszk.hu/00800/00835/00002/1474.html
    Az első nagy áttörés a '80-as évek elejére tehető: a világon az elsők között vezettük be az úgynevezett üres kazetta-jogdíjakat, és ebből a jogdíjból a szerzők mellett már az előadók is részesültek.
    Hiába, élelmes emberek élnek köztünk.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz BonFire #60 üzenetére

    Magyarországon 5-6000 db lemez eladása után jön be az előállítási költség. Ennyit mindig eladtak az analóg korszakban. Mióta fájlcsere van, még ennyit sem tudnak értékesíteni.

    No akkor nézzük meg hogy a cd/dvd/blu-ray eladás egy albumnál együttesen mekkora, mert régen volt a kazetta és bakelit és kész.. most meg a cd alapján sírnak. Másrészt hány együttes volt akkoriban és hány száz van ma. Attól hogy 10x annyi csapatot csinálnak a kiadók/producerek még nem fognak 10x annyi lemezt megvenni az emberek. Vagy valakitől többet vesznek, vagy eloszlanak a vásárlók köztük. Van egy-két milló kereső ember az országban, szerinted majd mindegyikük fog venni havonta legalább egy lemezt, hogy megéljen a 123-adik sablonzenekar is? Legtöbb embernek bőven elég a rádióműsor, legfeljebb azok tematikája szerint váltogat csatornát. Azok tejelnek a kiadóknak.

    Nyitott a lehetőség az elektronikus kölcsönzés előtt... az apple az usa-ban degeszre keresi magát vele. Európában miért nem működik ez: minden országban a helyi kirendeltséggel külön-külön kéne megegyezni és egyik szemtelenebb árakat kér mint a másik.

    (#65) bambano:
    nem csak az a lényeg, hogy újravetik-e vagy sem.. nálunk talán még nem olyan erős ez a lobbi (de a weblapjuk megfogalmazása azért erősen artisjus utánérzés)... de amennyire hihető az amit az usa-ról hallani, ott már olyan erős a lobbi, hogy illegálissá nyilvánítottak hagyományos vetőmagkészítési módokat és ha a szomszédaid vetése átporozással beszennyezi a te vetésedet, már akkor is téged büntetnek meg vagy fizettetik ki veled a licenszdíjat. Csak arra akartam utalni az eredeti hozzászólásomban, hogy minden területen a pénzes lobbi veszi át a hatalmat a józan ész felett :(

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz azbest #68 üzenetére

    annyival kiegészíteném a szokszáz zenekaros dolgot, hogy van ismerősöm, aki határozottan kijelentette "ő nem hallgat magyar zenét" ... mert neki ezek nem jönnek be. Magam részéről is egy kezemen meg tudtam volna számolni, hogy hány magyar együttest ismertem a tv/rádió kínálata alapján, akik zajkeltését zenének mertem nevezni... azóta, hogy rákaptam az mr2 petőfire, főleg az akusztik műsorukra, szerintem egy nagyságrenddel több magyar zenét hallgatok.

Új hozzászólás Aktív témák