Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz bambano #29 üzenetére

    "a fogyasztó azonnal akarja a zenét. nem akar elmenni bót'ba és sorban állni meg ilyenek"
    ez ugye Zune Marketplace-en és úgy tudom iTunes-on is megoldott, egyből streamelheted a vásárolt médiát.

    "ha számonként töltheted le a zenét, nem tudnak eladni két ütős szám mellé 9 tölteléket, mert nem vagy köteles megvenni az egész korongot fizikai valójában"
    szegény zenészek, kénytelenek lesznek jó zenét írni, különben a kutya sem lesz kíváncsi rájuk. úgy sajnálom. (amiket veszek zenéket általában teljes albumot szoktam, mert tényleg jók a-tól z-ig. ritka.)

    "az interneten szinte bárki lehet kiadó, megszűnik a kartelezés lehetősége"
    egészen addig, amíg törvénybe nem iktatják, hogy csak a jelenlegi kiadók üzemeltethetnek webshopot is és bebörtönöznek mindenkit, aki letölthetővé tesz egy bitet is. a legjobb tényleg az lenne, ha volna két-három nagy zenebót (iTunes, Zune, Amazon, stb.) ahová maga az együttes tehetné fel, amit fel akar és ők is határoznák meg az árat. a jogvédőknek meg onnantól nembeleugat.

  • válasz bambano #29 üzenetére

    Ez már nem igaz, rég megoldott a számonkénti letöltés, valamint az albumé is, ami olcsóbb is, mintha számonként vennéd meg. Pl. ITT vettem meg az - akkor - új Iron Maident potom áron. De még most is 5 font... bagatell. Ezzel szemben itthon 3800Ft. De ezen kívül még bizonyára számos ilyen oldal van. Viszont, ha ezek után van pofám memóriakártyára másolni vagy CD-re írni, ne kelljen még fizetnem jogdíjat (de nem is kell és nem kell külföldre menni, elég kimenni egy piacra adathordozóért).

    [ Szerkesztve ]

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Új hozzászólás Aktív témák