Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • malnabokor

    senior tag

    válasz NGA #16 üzenetére

    Akkor kicsit továbbfejlesztve az autós hasonlatodat:

    Miért vennék én felhasználó sima személyautót, ha egyszer vehetek egy kétéltűt, körübelül fele annyiért? Mert lehet, hogy folyamatosan nem használnám ki, de a sivatagot is átszelheti egy-egy folyó, és ha nincs híd, akkor kenhetem a hajamra a személyautót... Lehet, hogy évente csak 5-10 ilyen alkalom van, de akkor nagyon jól jön.
    A fém-műanyag kérdés más tészta, szerencsére lehet másmilyen kétéltűt is venni, a a végsebességük meg ugyanott van.

    És ekkor még nem beszéltünk a többi gyártóról , akiknek szintén vannak készülékei, ott az Apple, aki legyen a Mercedes, minden extrával. Igaz, hogy egy-két dolgot nem tud, (de ahogy írtad, másnak ez nem fontos) viszont olyan minőségi "felszereltség-kínálata" van, amelyik semelyik másik gyártónak nincs. Ugyan azért az árért. Vagy ott az android, amelyik télen lehet, hogy nem indul el egyszer-kétszer, de tudja mindazt, amit a kétszer drágább Surface 2 is.

    Tehát nekem úgy tűnik, hogy minden téren van jobb alternatíva, és Surface-t csak az vesz, akinek tényleg az kell, akár indoklás nélkül is, vagy van olyan számomra ismeretlen funkciója, amit tényleg csak a Surface tud. :)

    köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

  • malnabokor

    senior tag

    válasz NGA #23 üzenetére

    A T100-at én sem venném meg, de ez személyfüggő, félárért az emberek sok mindenre hajlandóak kompromisszumot kötni.
    Ha most vennék tabletet, mindenféleképp Windows-al vennék, de az RT szériát én kihagynám. Jelen pillanatban tényleg nincs minőségi alternatíva 10"-on x86-ban, de 8"-on már jóval több (ha valaki a hordozhatóságot jobban szem előtt tartja) Vagy a 0.7"-al nagyobb Dell Venue 11 Pro, ami most jön.

    (#22) flamich76
    Az iPad-et és az androidos tableteket azért hoztam fel, mert van világ a Windows RT tableteken kívül is (mit ne mondjak, elég nagy). "Mit kezdjek tableten azzal a plusszal amit ad, ha nincs rá szükségem" Ugyanezt egy Android felhasználó is elmondhatja az RT-vel szemben, mikor a jó minőségű, jóval olcsóbb ASUS Transformer Pad [link] készülékét tartja a kezében, amit filmnézésre, netezésre, zenére és facebookra használ.

    Amit meg felsoroltál az egy teljes Microsoft ökoszisztéma, szvsz elég kevés ember rendelkezik ilyennel. Amúgy iPad-em van, amin Skydrive-ot használok (egy Documents nevű alkalmazás leszinkronizálja az általam beállított mappák tartalmát) és elérhető a SmartGlass alkalmazás is, tehát ha még mindig az átlagemberről beszélünk, akkor be lehet illeszteni az iPad-et is.

    (#26) Gusztáv
    Persze, mindjárt küldök, mihelyt te is küldesz linket egy eladó, új, Magyarországon érvényesíthető garanciával rendelkező ~60 000 ft-os Surface 2 tabletről (275$ középárfolyamon). iPad-en mellékesen egy 2$-os kártyaolvasót használok. Nem nevezném drága mókának :)

    köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

  • malnabokor

    senior tag

    válasz Gusztáv #76 üzenetére

    Bár mikor azt írtam, hogy fele annyiért is lehet kapni, akkor a magyar viszonyokra gondoltam (emiatt emeltem ki később a magyar garanciát) de átnéztem az amerikai Amazonba, és ott is lehet találni féláron tabletet, pl: [link]
    Magyarhonban ez pedig egy sokkal egyszerűbb kérdés, gyakorlatilag ami nem Apple és Surface, az mind féláron van (+-25%)

    Amire én szeretnék utalni, hogy (és direkt nem mondom, hogy az RT halott, mert amíg az MS foglalkozik vele, addig él) de a droidos konkurencia, és az új Intel Atomokon feltörekvő Winodows 8.1 mellett egyre inkább értelmét veszti az én nézőpontomból. De ezt természetesen nem én határozom meg, hanem hogy úgy mondjam: a piac. A jövőben eldől, hogy igazam van-e vagy sem :)

    #83 flamich76: Nem néztem meg, hogy mennyibe kerülnek az említett tabletek éppen most, de a minap számoltam, hogy egy 100 000-es 8"-es tablet gyakorlatilag ingyen van, mert a Windows 8 és Office 2013 licenszek bolti áron kitesznek közel 100 000 ft-ot. Szóval ha van annyi különbség, akkor már tudod hol lehet keresni :)

    köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

Új hozzászólás Aktív témák