Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ceia

    őstag

    Mégegy lépcső kimaradt: olyan szinten letiltani a metrot, hogy onnantól kezdve soha az életben a szemem elé ne kerüljön semmi belőle, egyetlen másodpercre sem! Ugyanis a 7 sem rak ki elénk soha olyat, nemigaz? ;)
    Szerintem ez az, amit tényleg nem lehet megoldani és emiatt nálam szóba sem jöhet a 8.

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz #41133696 #236 üzenetére

    Ki tudja, talán a susnyásban már van is "Win7 Edition" vagy "Total Desktop Edition" ;) Mivel azt a hülyét aki elkövette már menesztették, remélhetőleg a 9-nél nem követnek el ekkora hibákat. Eddig tartották magukat a hagyományhoz, miszerint minden második otthoni rendszerük bukta. Win3.11 - Win95, Win98 - Win2000, XP - Vista, Win7 - Win8, Win9 - Win10 Kiváncsi leszek a 9-nél dupláznak-e és pont a 10 lesz jó, vagy marad a "bevált" szisztéma? ;]

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    (#238) GoodSpeed Nem tudom, milyen lenne az a új hibrid startmenü, a 8.1-ben is hibrid, hiszen van benne normál és metro rész is :U

    Még ha a Windows Phone lenne a legelterjedtebb mobil OS, megérteném ha össze akarnák keverni a desktop rendszerükkel - de nem az és ettől sem lesz az, sőt még az Xboxot sem fogják többen venni csak azért, mert be van integrálva a Windowsba. Az egész értelmetlen, csak elrontják a desktop OS-t, aminek semmi köze (nem kéne legyen) a mobilos üzleteikhez. Ha tovább erőltetik benne a metrot minden idők legnagyobb ostobaságát fogják elkövetni a 9-cel. Nekem olyan nem kell, amiben benne van az a gyönyörűség, az biztos. Akkor inkább lesz 7 ameddig csak használható lesz, utána meg - legyen akkor probléma.. Jó volna külön OS ( Steam?) játékra, és akkor már csak a többire kéne egy asztali rendszer, arra meg jó a Linux is, vagy ha másképp nem megy, gyűjteni kell használt iMac-re :D

    Azért vannnak próbálkozások a metro kiiktatására is: Intelligent Computing

    - No comment..

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz King Unique #241 üzenetére

    Ha a képen látott be van állítva, akkor szinte nem is találkozol a Metroval Jó hogy leírtad, mert itt a hiba: szinte Nekem nem szinte kéne, hanem soha. Nem akarok metrot látni a monitoromon. Nagy kérés? Nem szinte, meg néha, a nem az nem. Különben sokan leírták már a tapasztalataikat a 8.1ről, és azokat olvasva is tudhatom, hogy milyen. A kipróbálás nem jó érv. Egy autónál igen, de egy OS-nél nem szükséges, elegendő információt nyújtanak a képek és videók. Hiszen ha én kezelem, akkor is csak látom, itt nincs eltérő fizikai kontaktus, érzékelés, az egeret meg ugyanolyan érzés fogni és kattintgatni vele, mint az XP-nél :) Akkor nem mindegy, hogy amit látok az az én gépemen történik, vagy másén? Értékelem hogy segíteni akarsz, csak nekem nem ugyanaz a jó mint neked Nálam elvi kérdés is a metro teljes megtagadása - nem szeretem, ha rám akarnak erőltetni valamit, ami nem tetszik.

    (#240) GoodSpeed Az mi? 8.1 startmenü? Ritka jó ízlésről árulkodik.. Egy normálisnak mondható menü mellé csakazértis metró csempék, ilyen designert ki kéne rúgni, hiszen ütik egymást, nagyon hülyén néz ki és nincs is értelme.

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    GoodSpeed Akkor a 9 is ugyanaz lesz, mint a 8.1 - azaz nem lesz egy teljesen új rendszer, inkább a 8.1 továbbfejlsztése. Eredetileg arról volt szó, hogy az a startmenü a 8.1 update 1 után, egy későbbi frissítésben lesz, tehát még a 8.1 menüje lesz. :U [link]  [link]

    King Unique Oké, tegyük fel, hogy a Classic Shell-el megoldható, hogy soha az életben ne lássam a metro felületet, és annak semmilyen alkotórészét. De ebben 100% biztos vagy? Frissítéskor sem? Tudnál feltenni egy képet arról a számológépről, amit a 8-hoz kaptál? Kiváncsi vagyok, hogy néz ki. Metros, vagy normál ablakos, mint a 7-ben?
    Szerintem te a kipróbálásos dolgot eltúlzod. Ugyanis az OS egy vizuálisan megjelenő, követhető dolog. Minden tulajdonságáról úgy kapsz információt, hogy látod. Még arról is, hogy milyen gyorsan csinál meg valamit - ha nem látnád, fogalmad sem lenne róla. De látod, mikor végzett. (most hagyjuk a rendszerhangokat, én nem használom) Látod az effektjeit, látod hogy néz ki, mit hogyan csinál, stb. De ha te másképp gondolod, akkor áruld már el, hogy konkrétan mi illetve milyen típusú lenne az az információ, amit nem adhat meg nekem, ha videón nézem meg a 8.1 működését, használatát? Mit nem tudhatok meg abból? Most rá fogsz jönni, hogy nincs ilyen. Vagy ha van, akkor jó lenne írnod valamit. :D

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz King Unique #247 üzenetére

    Köszönöm a részletes választ! Valóban nagyon jó ez a Classic Shell, kihagyhatatlan win8-hoz. Ha a M$ úgy adta volna ki a 8-at, hogy gyárilag benne lennének ezek az opciók, már nem lett volna bukta. Sajnos azt kell mondjam, amiket leírtál, mindet be lehet mutatni egy videón is, viszont engem egyik sem érdekel. Főleg azok nem, amik a metro felületen tartózkodást feltételezik. Pont az a baj, hogy van nem asztali :Y mód is, és hogy emiatt kell görcsölni.. Ezek szerint van külön desktop és metro calculator is? Na ez csúcs. Két külön számológépet kellett tenniük a rendszerbe, hát nem röhejes már ez is? Egy normális OS-ben elég egyetlen belőle. Persze ha már ilyen a rendszer.. legalább nem csak a metros szörnyella változatot kapjuk. Bár láttam már valahol szebbet, hol is.. :P

    Ez sokkal barátságosabb, kellemesebb színvilágú és a gombjai szebbek, mintha puha, gumiszerű anyagból lennének, olyan hatást kelt. A 8.1-é meg mintha az egész jégből lenne, váhh. Akkor már kinézetre a metros is jobban mutat, csak azt kellett volna ablakosra csinálni, valahogy így.

    Ha már ennyire helyre lehet hozni a M$ hibáit egy ilyen menü programmal, talán majd felrakom a 8-at vagy a 9-et is, próbaidőre. De ha csak egyetlen másodpercre bármilyen metro képernyőt vagy alkalmazást látok, mehet a kukába. :K Nem akarok metrot, ezt vagy megérted, vagy nem, de ez van. Te meg gondolom nem szeretnéd, hogy XP-s kinézetű dolgok jelenjenek meg miközben használod a kiváló metros rendszered, igaz?
    Amúgy meg ne mérgelődj ezen, csak egy OS. Mindenki használja amelyik tetszik neki.

    a Start képernyő + Start gomb menüje kombót, és nekem valahogy szabadabb érzést, rugalmasabb munkavégzést biztosít. -Én meg sikítanék, ha bekapcsolva a gépet a start képernyő fogadna :))

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz King Unique #249 üzenetére

    Azt a calculator képet én csináltam az általad betett képekből painttel :)
    A bejelentkezési képernyőt 1x elviselem majd valhogy, ha ott lesz egy csésze forró tea, menni fog :D aztán kikapcsolom. Amúgy sem szándékoznám meghagyni. Ha bekapcsolom a gépet jöjjön be a desktop.

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz King Unique #251 üzenetére

    Láttam a képeket és a videót a 9-ről. Ahogy gondoltam nem új OS lesz, csak a 8.1 "továbbfejlesztése" - akiknek nem jön be a 8.1, azoknak aligha lesz csábítóbb a 9 mert van egy csempés startmenüje. Persze lehet külső programokat használni, csak hát szomorú, hogy a Windows idáig jutott. Az XP-s / 7-es siker ezúttal is elmarad, abban biztos vagyok. :U

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz King Unique #253 üzenetére

    Szerintem GoodSpeed kolléga meg pont zöldségeket írt (előfordul ha XP-ről van szó ;) )

    Az egyiknek csak az lenne a fontos, hogy motárháztető alatt legyen új az OS, nekik jó lenne még a Windows XP kinézet is, sőt lehet a Win9x UI is megfelelő lenne. Minden legyen a szokott helyen aztán kész. Ha valakinek enyire mindegy hogy néz ki, de minden maradjon a szokott helyen, akkor miért akarna annyira új OS-t??

    A másik még igénytelenebb mert nekik a rendszer komponensek is maradhatnának változatlanul (Windows XP-t használók a támogatás lejárta után). Mik azok a rendszerkomponensek? Mert ha a desktop, tálca, startmenü, ablakok, ikonok, akkor igen, ezek maradjanak csak, ezektől vindóz a windows. Igénytelenek? Pont hogy nem azok, van egy jogos igényük arra, hogy az évek alatt jól megszokott és bevált módon használhassák a gépüket. Hiszen az nem változott, a PC még mindig PC! Az eközben bejött mobil érintős eszközök felülete hogy jön ahhoz?

    Igazából ők a rémálom az MS-nek, mert nekik nem lehetne új rendszert fejleszteni. Igen, ők a rémálom a M$ részére, de nem azért. Ők is szeretnének új OS-t, ami jobb mint az XP. (miért ne?) Hanem azért, mert nekik nem lehet bármit eladni mint azoknak, akiknek mindegy milyen, csak új legyen és még egy primitív ákom-bákom grafikájú felületet is szépnek kiáltanak ki. Én azt fogadom el, ami tetszik. <-- és itt a pont. Csináljanak olyat, ami nekem is tetszik. A 8 olyan lehetett volna, ha nem erőltetik a metrot hanem választhatóvá teszik, és ha minden új mizéria is kikapcsolható lenne, ha valakinek nincs rá szüksége. (lásd charms bar) Felhasználók tömege tüntetett érte, de a M$ pont le...ta őket. Megoldhatta volna jobban? Meg. Fogadja el és szokja meg akinek 7 anyja van. Az erőszak nem jó megoldás.

    Aztán ott vannak, akik kívül belül újat akarnak, de nekik is meg kell felelni, mert az a tény, hogy újat kapnak még nem jelenti azt, hogy el is fogadják az újdonságot abban a formában. Én meg a M$ helyében rájuk tojnék nagy ívben. Újat akaranak kívül-belül, meg is kapják, és akkor még nem fogadják el az újdonságot abban a formában?? ..mi van? Kik ezek, valami gazdag részvényesek? :DDD

    Szerintem fél év alatt a 9 már nem fog sokat változni, és ha új számot kapott, lehetne nagyobb is a változás, így csak parasztvakítás, bőven elég lett volna a 8.2 is. Majd emlékezz, hogy én már ekkor leírtam! ;) Nem az a gond a csempékkel, hogy ne lehetne pakolgatni, méretezni, átszínezni - hanem hogy csempék! Egyszínű négyszögek, amiken szintén egyszínű piktogrammok vannak - ez az alapvető csempe. Sz@rul néznek ki 2014-ben egy számítógép monitorán! Nekem jobban tetszenek a szép ikonok, az művészi GRAFIKA de a csempe maximum ipari grafika kategória, mint a túristajelzés, vagy a jelzőtáblák. Persze lehet kép is a csempén, meg ikonok is. Előbbivel kis képekké válnak, utóbbi módon meg még idétlenebbül néznek ki. :P És akkor mi lesz a háttérképekkel, a metro felület nem nagyon kedvez nekik. Sokan szeretik a háttérképet, kifejezi az aktuális hogylétünket, évszakot, időszakot, ki mi szerint váltogatja. Azt vártam, hogy végre beállítható legyen a háttérképnél, hogy a nap folyamán cserélődjön, mert este nem az jó, mint pl. amikor süt a nap. Jöhettek volna az animált ikonok, vagy legalább a rákattintás után megváltozók, mint Amigán anno. Én a desktop még személyreszabottabb megvalósításában reménykedtem, és akkor jön a metro.. Primitív felület, amit nem desktopra találtak ki. Nem én vagyok igénytelen.
    Na jó, a "kipróbálásra" mégegy válasz: Mutatnak neked egy négyszögletes kerekű autót. Új. Azt mondod, ez hülyeség, neked nem tetszik már ránézésre sem, jó ahogy eddig volt. De erőlködnek, hogy próbáld ki, csak utána mondjál róla véleményt, majd megszokod ezt is, ja, de ha nem akarod.. Érted már? Lehetne négyszögletes kormánnyal is, a lényeg, hogy lehet valamin látni is, hogy az nem tetszik és ezen semmiféle próbálgatás nem segít.

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz emvy #255 üzenetére

    De minden a szokott helyen lenne.. Akkor mi is marad? A biztonság, új IE, és olyan dolgok, mint a store, és one drive támogatása. Ezek a userek túlnyomó részét nem érdeklik. Engem sem. Na jó, a biztonság egy kicsit, majd ha netbankolok, mert tervezem. De arra bőven jó a 7. Vagy inkább arra Linuxot fogok használni ;)

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz emvy #257 üzenetére

    Igen, vagyis alig valamit. Ténylegesen csak a biztonság, ami értékelhetően jobb benne. Átlag felhasználót nézve, nem extrém mobilozós, felhőzős, gazdag vásárolgatós, egyetemista kockát ;)

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    (#259) GoodSpeed Átlag user SSD-t sem használ, szerintem a legtöbben azt sem tudják, mi az. Modernebb CPU-t se nagyon. Nekem is csak E3300 van és egyelőre megfelel, az SSD meg nem éri meg.

    (#260) emvy Örültem. :) Gondolom, akkor rád illett a leírás.. Nem sértésnek szántam :R és tudom hogy a PH-n nagyrészt ilyenek vannak, de az átlag PC használó nem ilyen. Tudod mire használja az átlagember az átlag gépét? Netezés (olvasgatás, letöltés, FB, online játék..) DX9 játék, zenehallgatás, filmnézés. Nagyjából ennyi. Ezeken mit javít a win8, hogy érdemes legyen kiadni rá 27 ezret?

    (#261) King Unique Neked miért baj az, ha valaki a megszokott és bevált módon akarja használni a gépét? Nem támadok vagy okítok én senkit, te kötözködöl velem amiatt, hogy nekem miért nem tetszik a 8. Már leírtam párszor, ha nem érted, sajnálom. A 7-et fel fogom rakni. A 8 nem jobb semmivel a 7-nél, addig nincs értelme küszködni vele, amíg jó lesz a 7. Az még néhány év. :P

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz King Unique #263 üzenetére

    SSD nem éri meg átlagos pc használat esetében. Komplikált a használata, rövid az élettartama, drága. Az árából inkább 2TB sata3 HDD és sokkal jobban járok. (most 500-asom van és 1 terás lesz hamarosan)
    4k ma még luxus de még a blu-ray is túl drága átlag fizetéshez. Full HD megy XP-n dual core és alaplapi vga-val.. amiatt nem kell váltani.

    Azért én nem hasonlítanám a 8 kezelhetőségét egy XP-éhez. A 8 komplikáltabb, az XP egyszerűbb. A 7 akkor már kevésbé tér el az XP-től, leszámítva pár irritáló és felesleges dolgot de legalább mindegyik kikapcsolható. És igen, másik skinnel fogom használni, 8-as skinnel és külső startmenüvel! Olyan lesz, amilyennek a 8-nak kellett volna lennie ;) Tessék, egy átlag felhasználó kipróbálta a 8-at és nem kért belőle Mum tries out Windows 8

    Az XP elavultsága szubjektív dolog - bizonyítja ezt a máig magas használati aránya. Számomra kellemes a felülete, nem ronda. A metro a ronda, puritán, lepusztult (mintha karakteres képernyőn menne grafikus helyett) a 7-é pedig egyszerűen unszimpatikus. Kidolgozott felület, csak a stílusa nem jön be.
    Különben miért kéne bármit is "megszoknom"? A M$ csináljon olyan OS-t, ami elnyeri a tetszésem, hogy megvegyem. Nem nekem kell megszokni, ez téves gondolatmenet. Nem ingyenes OS, ha a pénzemre pályáznak, hát szedjék össze magukat :D Na persze, tudjuk jól, hogy monopol helyzetüket használják ki pofátlanul amikor meg sem próbálnak szélesebb igényeknek megfelelni. A desktopra bootolást (még jó..) és a szánalmas start menü változatot aligha nevezném annak.

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz King Unique #265 üzenetére

    Az SSD-k komplikáltsága: pl. ott a trim, meg szakértőzni kell ahhoz, hogy úgy használd, hogy ne menjen hamar tönkre, (pl. kevés írás legyen) A HDD-knél nincs semmi komplikáció, partícionálás és formatálás, és használhatod. Nem kell pont attól óvni, ami miatt venné az ember, vagyis hogy dolgozzon! Nekem mindig jól szuperáltak a HDD-k, jót kell venni (WD) Vinyóval is kielégítően gyors minden, nem adok ki pénzt és görcsölök az SSD-vel, hogy másodperceket nyerjek.

    Azok a videók nagyon is jól mutatják, hogy egy átlag userre hogy hatnak a különböző OS-ek, pl. a Win8.. Simán vállalom, hogy egy user kategória vagyok Dianaval, részemről a megtiszteltetés :R Bár ő ekkor már 7-et használt, amire Vista után váltott és mégsem tetszett neki a 8! Megjegyzem, minden Windowst classic felülettel használt. Azóta már ő is 8-at használ, de Classic Shell-el és a megszokott klasszikus felülettel! Ő is utálja a metrot! Láttam sok videót vele, tudom hogy pl. a Linux Mint is tetszett neki. Kevesebb igénye van a felülettel kapcsolatban mint nekem, a logikus és egyszerű kezelés érdekli de azért a metronál már ő is rendesen kiakadt. :DDD Meg is mondta, ez nem fejlődés, ezzel visszatértek a kezdetekhez. Hát kb.

    Igen, a Win7 ilyen "elcseszése" teszi majd használhatóvá számomra. Különben kipróbáltam melóhelyen (baráti körömben nincs 7/8!) és nem tetszett rajta semmi. Egy sci-fi filmben elmenne, de tartósan fárasztó a szemnek (és a jóízlésnek). Én nagyon sokat gépezek, nem is hinnéd, mennyit.

    Abban nincs igazad, hogy az XP fapadosan néz ki és hogy a 8 nem.. Gondolkozz már kicsit, mit jelent a fapados? Puritán, egyszerű. Na most bármilyen két azonos elemet összehasonlítasz a két OS-ben, (tálca, ablak, ablak-ikon, OK gomb, slider, start gomb..) Melyik a puritánabb kinézetű? Az XP-ben ez mind sok színt, színátmenetet használó 3D hatású grafika, a 8-ban pár vonal és egy háttérszín.. Hadd ne demonstráljam már képekkel, tudod, melyiken hogy néznek ki ezek az elemek.. Nyilván az újabb OS-ek felülete több funkciót tud, tehát funkcionálisan fapadosabb (egyszerűbb) az XP. (pont ezért is szeretem) De a kinézetet ne keverd össze a felület nyújtotta szolgáltatásokkal. Kinézetre pont a 8 a fapados, az XP nem. Csak míg a metronál ez a fapadosság primitív hatású lett, a desktop része inkább designos, letisztult ún. clean. A 7 másik történet, az meg túl lett cicomázva szvsz. csicsa a köbön.

    Nem csak nekem nem tetszik a 8, hiszen sokan nem váltottak 7-ről sem, biztos ők is kényelmesek. ;) Csak itt a PH-n van nagy 7/8 hype, más fórumokon osztják rendesen főleg a 8-at, de a 7-ben is sokan letiltják az aerot meg ezt-azt. Nincs is ezzel semmi baj, akkor jó egy OS, ha lehet személyre szabni sőt, lenne igény még részletesebbre is. Csak te áradozol a gyári default használatról, mert neked az pont jó. Örülök neki, de hidd el vannak, akiknek nem tetszik minden okosság. Itt pl. a charms bar előugrásának letiltásáról szól a cikk, és olvasd csak el lent a hsz-eket, csak nem lusták ők is megszokni..? ;]

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    Nem tudom, tisztán Win8 felület-e, de ez bejön. Ezzel lenne jó a Win7! :)

    Vagy még inkább ezekkel a színekkel, jobban tetszene.

    Innen származik a kép, lehet hogy nem teljesen Win8 a virtuális gép miatt..? [link]

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    (#268) King Unique A linkelt cikkektől éppenhogy megerősödött a véleményem, nem kell SSD. Nekem kb. vízhűtés kategória, azaz biztos nagyon hatékony, de annyira nem vagyok őrült ;)
    A Win7 kezdettől nem tetszik. Nem hittem volna hogy egyszer leírom, de az utolsó normális desktop OS a M$-tól. Egyszer fel fog kerülni a gépemre, és addig fogom használni, amíg csak lehetséges. Szerencsére van még jópár éve hátra, + utána is menni fog még párat. (olyan lesz mint az XP!)

    (#269) King Unique A 64 bites Win7 is tudja azt, amire kelleni fog: biztonságos, dx10, 8GB ram. A Win8-at és azzal az új vonalat nem akarom támogatni a megvásárlásával :N
    Akinek nem tetszik a 8 desktop, annak az aero hiánya miatt főleg. Na legalább én azt nem hiányolom belőle, felőlem a 7-be sem kellett volna.

    (#270) emvy Véded amit kedvelsz és emiatt írsz olyat, ami nem egészen igaz.. A trimet is ellenőrizni kell, hogy működik-e. Az alignálásra is oda kell figyelni. Mindenütt azt írják, hogy nem szabad teljesen kihasználni a tárhelyet, kell 10-20 % meghagyás. Mivel az írások csökkentik főleg a használhatósági idejét, törekedni kell arra, hogy ne legyen sok írás rá, pl. temp és cache is legyen más meghajtón. A WD-m is nagyon csendes, nem rugdosom a gépet, szóval nem lesz semmi baja, és ez már 4 éve megy extrém sokat, de még mindig 100%-os.
    Elhiszem hogy SSD-vel sokat gyorsul a rendszer, de nem vagyok oda annyira a gyorsaságért, hogy ennyit kiadjak érte és xarakodjak vele. Nekem elég jó így is, villám az XP-m ;]
    Azért az "okos" telókról sem igaz, ha azt akarod hogy rendesen működjön, bele kell mélyedni abba is. (root..stb) Találd ki, nekem van-e..

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz #19617792 #273 üzenetére

    Az a kis zümmögés egyáltalán nem zavar, a ventik hangosabbak. Amúgy meg úgyis vinyó mellé szokás betenni.. Nem azt mondom, hogy baj lenne ha még gyorsabb lenne minden, de ennyi pénzért nem éri meg, mivel tényleg jól elvagyok így is. Annyiba kerül, amiből kijönne 2TB vinyó.. De azt is csak 1TB-ot fogok venni, ha majd rászánom magam, hogy újra rakjak mindent.. :P
    Google és M$ teló? :Y Na ezt inkább nem is láttam.

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

Új hozzászólás Aktív témák