Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    A parlament üldözi a bűnözőket mivel nem tűri a konkurenciát.
    Kb ennyiről szól ez az egész.
    Azért kíváncsi lennék, hogy a többi szolgáltatóval együtt mekkorára rúg ez a szám.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz bullseye #70 üzenetére

    Nono. Nagyrészt igaza van az elvtársnak. A nyugdíjasok népes rétege az a biztos szavazótábor amire mindig számítani lehet. Könnyű őket átverni és megszerezni valamint a többségük lelkiismeretesen eljár szavazni. A nyugdíjasok általában arra szavaznak amire a helyi nyugdíjas kör ill a szomszédok.
    Az én nagyanyám is eljár nyugdíjas klubba ahol egy szál szegfűvel és egy 300Ft-os vacsorával meg is van vásárolva a szavazatuk.
    Ha valaki hozzá mer nyúlni a nyugdíjukhoz akkor kitör a lázadás. Akkor is ha csak 500Ft-ról van szó. Viszont ha 500Ft-ot hozzátesznek akkor a legközelebbi választásokon már rohannak is bevágni az ikszet a szerintük megfelelő helyre.

    Ez nagyon nincs rendjén. Persze általános hogy mindenki a maga hasznát nézi, de a jövő generációjára is gondolni kellene. Te pl nyugodt lelkiismerettel eladnád a gyerekeid és az unokáid, stb jövőjét pár ezresért? Mert a nyugdíjasok ezt teszik. Még ha nem is szándékosan.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz bullseye #73 üzenetére

    Talán azért ők lettek példaként felhozva mert ők azok akiket buzdítani sem kell hanem önként és dalolva mennek el szavazni. Számukra ez egy kellemes program ami felpezsdíti a napjukat. És rengetegen vannak. Aki őket megnyeri az a választást is megnyerte.

    Az persze tény hogy nem csak velük van probléma. Ugyebár rengetegen vannak olyanok akik kb 1e Ft-nyi értékért eladják a szavazatukat. Sőt még buszoztatják is őket, ha szükséges. Bővebben ezt nem fejteném ki, de úgy vélem nem is kell.

    Szerintem a 300Ft-os vizitdíj legnagyobb ellenségei is a nyugdíjasok voltak.

    A demokráciával az a baj, hogy életkorhoz van kötve a szavazati jog, nem pedig intelligenciához. Az is mehet szavazni aki annyira hülye, hogy nem tud összeadni két egyjegyű számot, de már elmúlt 18 éves. Ez nagyon nincs így rendjén.
    Én 4 évente kitöltetnék egy iq tesztet a szavazni vágyókkal és ha nem éri el mondjuk a 100-at az eredmény akkor nem szavazhat. Persze több szempontból is sérelmezhető ez a rendszer, de sokkal több előnye lenne mint hátránya. Mármint számunkra. A politikusok nem valószínű hogy örülnének ha csak intelligens és tájékozott emberek járnának el szavazni.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz bullseye #75 üzenetére

    A 100-as határ csak egy példa volt. Lehetne akár 120 is, az még elég gyakorinak számít.
    Persze ezzel csak a probléma egy része lenne megoldva. Nem csak az iq számít hanem a tájékozottság és a műveltség is. Ha valaki nem ért az adott témához akkor könnyű megvezetni, akármilyen okos is.

    De a lényeg az lenne, hogy a politikusoknak végre meg kellene felelniük egy olyan társadalmi rétegnek amely kritikus szemmel követi minden ténykedésüket. Nem lehetne mindent elintézni egy legyintéssel.

    No meg a jelenlegi rendszert is átalakítanám kissé. Pl bizonyos esetekben kötelezővé tenném a népszavazást. Mert az a legkevésbé sem demokratikus, hogy az aktuális párt kénye-kedve szerint módosítgassa az alkotmányt és egyéb, elég fajsúlyos kérdésekben sem ad beleszólást a népnek a döntésbe.
    Az lenne a normális ha nem csak négyévente egyszer dönthetnénk a sorsunkról, hanem rendszeresen, amikor csak szükséges.

    (#76) GeryFlash:
    Na ez az amit én sem "értek".
    A szavazati jog egy buta ember számára olyan mintha a kétéves gyerekünket útjára bocsátanánk hogy boldoguljon önállóan.
    Sajnos e téren nem várható javulás mivel ez a rendszer tökéletesen megfelel a politikai elitnek. Egy ilyen jellegű reformot amúgy sem lehetne véghezvinni mert a népesség döntő többsége fellázadna.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz emvy #78 üzenetére

    Tudom én is hogy nem lehetne bevezetni. Több okból is. Viszont azt is tudom, hogy az ilyen, intelligenciához kötött szavazási rendszer sokkalta jobb lenne mint a jelenlegi. Persze ezt is ki lehetne forgatni önmagából, mint mindent.
    Ez csak amolyan utópia.
    Az igazán jó az lenne, ha az embereknek nem is lenne köze a kormányzáshoz hanem egy roppant intelligens és a legkisebb mértékben sem részrehajló gép irányítaná az egész emberiséget. De ez már tényleg utópia. :D

    A 120-as iq ahhoz elég hogy ha kellő tájékozottsággal egyesül akkor nem lehet egy átlátszó kamudumával átejteni. Ez már fényévekkel jobb lenne annál mint ami jelenleg van.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz emvy #80 üzenetére

    Az összeesküvéselmélet-hívők, még ha intelligensek is a legtöbbször nem tájékozott és művelt emberek. Általában félinformációkból építkeznek és fontos dolgokat figyelmen kívül hagynak (ami nem passzol az elméleteikbe). Szeretik úgy torzítani a tényeket, hogy önmagukat igazolják velük. Ezért is írtam, hogy a tájékozottság és a műveltség is fontos.

    Tény hogy egy intelligens ember nem szükségszerűen épelméjű. Viszont ez nem jelent semmit. Az átlagos és buta emberek között is éppúgy vannak akik nem százasok.

    "tobbszor volt ugy a vilagtortenelemben, hogy okos emberek iranyitottak egy orszagot, es csunya vege lett"
    Kérdés hogy mi miatt lett csúnya vége. Egyébként nem titok, hogy vezető pozíciókban lévőknél sokkal gyakoribbak bizonyos mentális zavarok. Pl a pszichopaták imádják a hatalmi pozíciót és nem nagyon vannak erkölcsi aggályaik, hogy elérjék azt.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Rickazoid #89 üzenetére

    "mentális betegség vagy agykárosodás nélkül nem is lehetséges nagyon alulteljesíteni"
    Dehogynem. A 100 az átlag. Az emberiség elég nagy hányada rendelkezik alacsonyabb IQ-val. És ez nem betegség. Egyszerűen csak buták.

    (#82) lordfreyr:
    Kb ugyanazt írtad pepitában amit én is.

    Egyébként az arányokon van a lényeg. Az intelligens emberek általában műveltebbek. Általában többet is olvasnak. Nem mellesleg rendelkeznek akkora agykapacitással hogy képesek elvonatkoztatni ha szükséges és akár évtizedekkel előre gondolkodni.
    Egy 110-120-as IQ határral nagyságrendekkel jobb szavazói rétegünk lenne.

    Tegyük fel hogy jelenleg a szavazásra jogosult emberek 1%-a az amely nagyjából képben van a dolgokkal és képes adott helyzetben jól dönteni (szavazni).
    Ez az arány egy ilyen lépéssel jóval nagyobb lenne. Pl ha 20% lenne akkor már az is hússzoros javulás.

    (#83) gtasystem:
    "tele van az ország művelt hülyékkel"
    Ne is mondd!

    (#91) lordfreyr:
    "mert mindegyik elvár egy alaptudást minden részében"
    Ez nem igaz. Az IQ tesztekben igyekeznek olyan feladatokat szerepeltetni amihez nem kell műveltség (tudás).

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz #06658560 #94 üzenetére

    Akkor rossz intelligenciateszteket töltöttél ki.
    A kérdések elég nagy részéhez nem kell semmilyen műveltség. Max csak olvasni kell tudni, hogy egyáltalán tudd hogy mi a feladat, de sokszor még az sem szükséges.

    De a többi kérdésnél ami műveltséget igényel kb csak az általános alsóban elsajátítható műveltségről van szó. Pl négy alapművelet, olvasás, ilyesmi.
    Aki meg nem tud összeadni vagy kivonni, esetleg olvasni az szerintem szavazni se tudjon.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák