Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    válasz LordX #14 üzenetére

    A HWSW cikkében ezt olvasni:

    "Bár a cég a hálózatmodernizációs munkálatok tavalyi startjakor még 14,4 Mbps minimális sávszélességről beszélt, és a DC-HSPA+ technológiával elérhető 42 Mbps-os elméleti maximumról szó sem esett, most már láthatóan ez sem tabu a szolgáltató számára: a Vodafone ma bejelentette, hogy 21 nagyvárosban, illetve Budapesten erre a sebességszintre gyorsítja a hálózatát. "

    Ami meg a vodaelleneseket illeti.

    Nagyon is pozitív lett a lefedettség.
    Szinte mindenhol van legalább EDGE jel, ahol eleddig csak GPRS volt.
    Budapesten a metrókban is csak a Vodafone ügyfeleinek van HSPA jele, mitöbb, már a kis földalatti egyes szakaszain is!

    Eddig a szülőfalumban (Vas megye) csak GPRS kül és beltéri jel volt, most, hogy Karácsonykor otthon voltam, az egész lakásban EDGE és a ház egyes helyein 3G jel volt.
    Kinn az udvaron 3G és HSPA jelet fogtam. Jelzem ez egy kis falu, kilométerekre a várostól.

    Mindez a pozitív tendencia az útközbeni lefedettségre is érvényes. Eddig, ha hazavonatoztam csak állomások közelében volt 3G/HSPA jelem, az út nagyrészén csak GPRS.
    Most viszont EDGE és jórészt 3G jellel találkoztam, városhatároknál pedig stabil HSPA jellel...

    Szóval igen is, nem kicsit javult a helyzet. Ha pedig sikerül az új kiosztás, akkor ahol eleddig volt GPRS jel, nagy valószínűséggel 3G hálózat is lesz...

    Nagy grat a Vodafone-nak.

    Sebességben pedig a szintén bejelentett HSPA+ hálózat is felveszi a versenyt a többivel...

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák