Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz hohoo #20 üzenetére

    "Gondolkodó ember nyugodtan megteheti"

    Legalábbis Windows XP alatt nem... Megfertőződik valami teljesen legál weboldal, ránézel és máris mászik be a fos Adobe bővítményeken meg a Java applet-eken keresztül az áldás. Épp ezért én FF-ben az Adobe Acrobat bővítményt tiltom (annyi lesz, hogy le kell tölteni a PDF-eket, nem jelenik meg azonnal). Sőt, magamnál a Java bővítményt is. Ha másban (pl. Flash-ben, vagy magában a böngészőben) van kihasználható rés, akkor még mindig megszívhatod. Arra még nem láttam bizonyítékot, hogy Win7 alatt maximálisra(!) állított UAC-al valami sikeresen fertőzzön anélkül, hogy lenne előtte kérdés.

    Tudjátok ki az aki sokkal ostobább a felhasználónál? A szoftver fejlesztő cégek... nekik kéne hozzá érteni, és nézzük végig, hogy ahhoz képest mi van: Talán a legnépszerűbb mostanában Java appleteken át támadni... Ami itt gáz, hogy a Java alapértelmezésben havonta(!) egyszer ellenőrzi, hogy van-e új kiadás (persze át lehet állítani). És ha van és észre is veszi, jobb alsó sarokban felpattan néha egy egyszerű buborék, amit felhasználók 95% simán elheseget. Miért nem feltűnőbb ez, és pár nap után miért nem vált át agresszívabbra, mint pl. a Windows update? Barmok. Aztán, második (vagy tán első) támadási célpont a Acrobat Reader. Miért nem alap minden böngészőben, hogy rákérdez, hogy megnyissa-e a PDF-et a böngészőben? Főleg ha iframe-ben van? Kurva sok fertőzés elkerülhető lenne ezzel a minimális kényelmetlenséggel. És aztán jön a Flash, aminek a frissítése amióta élek mindig problémás (értsd: valahol működik, valahol nem). De, a lényeg, hogy csak a Window-s (újra)indításkor telepíti a frissítést. (Vagy ha az explorer folyamatot lelövöm és újra elindítom.) Tehát aki hibernálást/sleep-et használ, az Adobe szerint dögöljön meg. Ekkora idióta ostoba barmokat... :W És valaki mondja, hogy háde neeem, ez nem így van. Tudok egy halom gépet (XP-set is, Win7-eset is), amin 100% hogy így van. Ha egy hónapig nem indítod újra a Win-t, egy hónapig nem frissül a flash player. Ja, és nem is szól, hogy öcsi, indítsd már újra... minek is! Az FF újabban néha jó fej és szól legalább. A fordítottját (hogy újraindítás nélkül frissít) még soha nem láttam a mostani flash-ekkel.

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz hohoo #33 üzenetére

    Az FF nem véd meg, de az IE6 még kevésbé védett, csak azzal épp megúsztad a jelek szerint... Na meg, csak azért mert egyszer pont FF-el szívtál be valamit, nem racionális egy életre levonni a következtetést, hogy akkor az rossz.

  • ddekany

    veterán

    válasz hohoo #36 üzenetére

    Az IE6-os időkben márpedig még simán ez IE volt a veszélyeztetettebb, egyszerűen mert régen messze az volt az elterjedtebb. Hogy mikor már bejutott a vírus, akkor mibe költözött bele, az teljesen részletkérdés, semmi köze a böngésző minőségéhez.

    "Na meg persze a másik következtetés az volt, hogy kb semmivel sem gyorsabb mint az ie6."

    Volt ilyen marketing? Lehet... az ilyesmit én mindig elengedtem a fülem mellett... mert főleg akkoriban még, a hálózat sebessége volt a meghatározó, ha várni kellett valamire. Azt hiszem az FF (és az Opera) az IE6-al szemben az olyan plusz szolgáltatásokkal lett nyerő, mint a fülek meg a kereső mező. Fejlesztők közt meg a szabványok nem-leszarásával vívta ki a szimpátiát az FF és társai (akkor is ha a sok IE miatt a fejünkre is kenhettük...).

Új hozzászólás Aktív témák