Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alchemist

    addikt

    válasz kymco #44 üzenetére

    Konkrétumok a Te oldaladról...?

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • ddekany

    veterán

    válasz kymco #46 üzenetére

    Mivel azok akik most uralkodnak a "nyugati" civilizációban többnyire ellenségüknek tekintik a keresztény egyházat, nyilván a saját médiájukban lejáratják azt, pl. valós alapú féligazságokkal... Ezt aztán a médián felnőtt emberek önkéntesen ismételgetnek, ennyi, vitának értelme nincs sok.

    Viszont, ezt a hitelesség dolgot azért nem teljesen érzem. T.f.h. ismerünk olyan jóval Konstantin előtti irományokat, amik a mostani bibliában kb ugyan úgy szerepelnek. Jó. De a régi irományt magát mi teszi hitelessé, azaz, minek a hiteles leírása, vagy minek a hiteles másolata/fordítása? Feltételezem, a legrégebbi ilyen irományok is valamiféle százszor átalakult és összeolvad mendemondák lecsapódásai egy gyarló halandó fejében, amit aztán lejegyzett...

  • Alchemist

    addikt

    válasz kymco #53 üzenetére

    Én nem annyira a szövegek lehetséges átszabottságában látom a problémát, hanem inkább abban, hogy a Biblia meglehetősen eklektikus, alapvetően az egyházi kánonjog rendszere formálta. Pl. nincs eléggé elhatárolva és kihangsúlyozva a négy Evangélium kinyilatkoztatása... értelmetlen volt mindezt egy könyvbe összevonni a különféle jelentőségű, régebbi zsidó szent szövegekkel, amelyek a történeti-hivatkozási hátteret ugyan felfedik, mégis az Evangéliumokban Jézus pl. Mózes törvényeinek didaktikáját (!) alapvetően megváltoztatja... hogy utána Pál mindezt még jobban összekutyulja, pl.:

    http://jezusvagypal.extra.hu/

    Vegyük azt is figyelembe, hogy annak idején, a hanyatló és korrupt Római Birodalom hatalmi berkein belül formálódó vallás pont azokat a gnosztikusokat (pl. Origenészt) üldözte tűzzel-vassal, akik világosan megadhatták volna a tanítás egységesen értelmezhető (vagyis nem a katekizmus pusztán hit általi elfogadására épülő) sarokpontjait.
    Nem biztos, hogy pontosan fogalmaztam... de valahol itt látom azt a problémát, hogy az írás halott betűit nehéz annak lényegi mondanivalójában életre kelteni.
    És akkor még ott van az a szellemi réteg is, amelyben felismerhetőek bizonyos áthallások más vallások mitológiai elemeiből (ahogy ezt a Zeitgeist film is kissé elnagyolva és csúsztatva bár, de bemutatta).

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

Új hozzászólás Aktív témák