Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz ellenor #9 üzenetére

    Te nem érted amit írok.
    De akkor ítéld el felőlem, pont lasz@rom, csak leírtam amit gondolok. :)
    Racionális elme? Ehhe-hehe. Hol élsz te? Hát nem ezen a földön az tuti.
    Néztél már szét akár a mai emberek között? A legtöbb egyszerűbb mint egy szalmaszál.
    A racionális elme alapból nem vallásban keresi a megváltását, ergo ezeknek az embereknek (amilyennek magamat is tartom) teljesen szükségtelen, de még csak rájuk tukmálni sem lehet.
    A kereszténység maga nem egy agresszív vallás, én úgy gondolom. Az, hogy a keresztény egyház mely a történelem alatt többször váltott színt mint egy kaméleon, és mindig a saját céljaira ferdítette a nagy könyvük szavait - az egy dolog.
    De a pilóták tudják ugye - aki hülye, haljon meg.

    10#:
    Hm, van igazság abban amit írsz, de nem mindehol értek egyet.
    Fentebb írtam, hogy az egy dolog hogy éppen hogyan manipulálják a segítségével az embereket, mert 1. akinek esze van úgysem manipulálható, ennyire meg végképp nem 2. a keresztény vallás még így sokszor félremagyarázva is sokkal békésebb, mint néhány (ehem, nem írnék példákat) másik.
    A vallás is egy olyan dolog, amit lehet jól, meg lehet rosszul használni.
    Kérhet az ember áldást az atombombájára, hogy jó nagyot szóljon, meg kérhet egy halom jóóó dologért is, és bizony az utóbbi a gyakoribb.
    A kereszténységet nem a keresztes hadjáratokról meg az aranyban hancúrozó pápáról meg egyházfőkről kell megítélni, hanem azokról a emberekről, akik hisznek benne. Hogy miért - azt nem firtatom.
    Én csak azt mondtam, hogyha van egy nagyon jó barátod, vagy olyan ember akit kedvelsz, és hopp kiderül róla hogy hisz istenben - holott épp nem ostoba - akkor ne hülyebirkázzuk már le, mert nekem is van két nagyon jó barátom, és egyik sem épp a természetfeletti híve, de mégis, ebben hisznek. Mindkét helyen a neveltetés miatt.
    Ennyi.

  • bvalek2

    csendes tag

    válasz ellenor #16 üzenetére

    Nekem ma reggel még halvány fogalmam sem volt az egészről. A BBC bulváros hírét olvastam előbb, és gyanakodni kezdtem. A felmerült kérdéseimre kb. 5 perc guglizással választ kaptam, szerintem ez Neked is sikerülni fog.

    Írtam egy relativitáselmélet könyvet, itt olvasható: http://www.scribd.com/bvalek2

Új hozzászólás Aktív témák