Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz DEV_NULL #7 üzenetére

    Jó beszűkült látásmód. :)

    Az egyszerűbb embereknek a vallás ad hitet, mikor már nincs miben hinni.
    Kényes téma ez..
    Viszont elég nagy butaság lenne azt mondani, hogy f@szság az egész, mert a Biblia, és úgy az összes vallás, remekül ellátja a feladatát - a célközönségénél.
    Sok gyenge ember van, és butaság azt mondani, hogy nincs szükség kitalált istenségekre. Bizonyít a történelem, sok népnek voltak istenei, nem véletlen-hitet adtak az embereknek.
    Fejlett kultúrák, korukhoz képest technikai civilizációk, akár Róma, Egyiptom, csak a kedvenceim.
    Népenként eltérő a szerepe a vallásnak. Van, ahol az isteneket félni kellett, áldozni nekik, ezzel teljesítményre életben maradásra ösztönözve az embereket.. Van, ahol pedig épp hogy az istenség ad hitet.
    Viszont a hit mára, egy bizonyos - ha úgy tetszik, felvilágosultabb, materialistább - rétegnél már erősen túlhaladottá vált, és nem is véletlen. Néhány ember elkezdett saját magában, és a hozzá közel állókban hinni istenek helyett. Sokkal célravezetőbb, annak ellenére hogy egy istenben nem lehet csalódni.
    Én sem vagyok vallásos, nem vagyok megkeresztelve sem, szerencsére.
    Viszont él még az a - feltehetően az egyik utolsó - generáció, akik vallásos családba születtek, istentiszteletre járnak, és ez tart bennük hitet.
    Őket nem lehet már meggyőzni, hogy butaság amit csinálnak, mert egyszerűen nem az. Az életük része, az ő dolguk.
    Én nem ítélek el senkit, mert érdekes emberek vannak ám köztük is. Pappal is beszélgettem már órákat, a világról, vallásról, és az keresztény egyház, a Biblia - melyen magam is átrágtam magam kíváncsiságból - annyira jól, és logikusan felépített rendszer, melynek semmi más dolga nincs - nem volt -, mint a régi embert megtanítani az emberség alapvető szabályaira, erkölcsöket, és tartást adva a vad, tudatlan népeknek.
    És ez az, amiért a Biblia, és a kereszténység (összes véres mocskával együtt) hatalmas hasznára volt a korai emberiségnek, és bizony jónéhány helyen még mindig szükség van erre.
    A magam/magunk/ fajtának pedig csak annyi a dolga, hogy nem ítél el egy vallást sem, hisz csak önmagát minősíti vele.

    Mindenki ott keressen hitet, ahol talál.

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz DEV_NULL #7 üzenetére

    Persze, hogy az emberek befolyásolása volt a cél... de hát mikor sok ember él egy kupacban, akkor valahogy terelgetni kell őket, különben szétesik a civilizáció. Ma is ugyanúgy meg van ez, csak épp ma ehhez nem használnak fel ilyen transzcendens dolgokat... ott a média templom helyett.

    Az mondjuk, hogy ilyen bizonyosan erősen kaotikus tartalmú irományok van-e elég haszna, az más kérdés...

Új hozzászólás Aktív témák