Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz cskamacska #18 üzenetére

    Akkor ideírok Neked is pár _tényt_:
    1: Jelenleg is 2-3 különböző koronavírus fészkel benned, leginkább az emésztőrendszeredben.
    2: A magyar népsűrűség kb a fele az olasznak, és harmada-negyede az észak-olasznak.
    3: A legfiatalabb áldozat is 69 éves az olaszoknál, miközben
    3/b: az olasz, európa legidősebb nemzete.
    4: Olaszország lakosság kb 61 millió fő, ebből fertőzött kb 10.000, a világ lakossága 7milliárd, ebből fertőzött kb 150.000.
    5: Az olasz elég laza nép (ezért komálom őket), de ez azzal jár, hogy szarnak a szabályokra, és a tünetmentes vírushordozót simán beengedik a téli végi influenzából még ki sem gyógyult nagyfaterhez a kórházba. A végeredmény ismert.
    6: Az osztrákoknál meg a németeknél azért nincs akkora gáz, mert ha a németnek azt mondják, hogy maradjon otthon, akkor otthon marad, az olasz meg szarik bele, és meg diszkóba. A végeredmény ismert.
    7: Ha megfeszülsz, akkor is kb 3-400.000 ember hal meg az éves influenzajárványtól.
    Minden évben.
    A mortalitása némileg magasabb, ezzel senki nem vitatkozik, kérdés az, hogy a még le sem csengett tél végi influenza mennyire játszik közre ebben.

    Megérteném a pánikot, ha tüdőpestis, vagy marburg-vírus szintű elhalálozás lenne.
    De attól jókurvamessze vagyunk. Szerencsére.
    És továbbra is állítom, hogy 1% (se) lesz a végső szám.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • Fred23

    nagyúr

    válasz cskamacska #57 üzenetére

    Az utcákon egyre több maszkos embert látni, sok boltban üresek a polcok, legutóbb pedig olyat is láttam kiírva egy üzlet ajtajára, hogy "a kézfertőtlenítő sajnos elfogyott". Túl van tolva szerintem az egész, ami persze nem jelenti azt, hogy nincs veszély. Mondjuk úgy, egyesek már a félelmi szintüket a hatodik sebességbe kapcsolták, pedig kettesben vagy hármasban kéne lenniük.

    Vettem apumnak sok fokhagymát meg c-vitamint, és részemről ennyi volt a felkészülés. Már persze akkor, ha a sok zakkant miatt nem kezdenek el nagyon fogyni az élelmiszerek, mert akkor már nekem is be kell táraznom 3-4 hétre. Egyelőre nincsenek tartalékaim, és a parás emberektől függ, rá leszek -e kényszerítve némi étel felhalmozására.

  • válasz cskamacska #77 üzenetére

    Állítottam valaha, hogy nem fog?
    Mondtam olyat, hogy holnapután lecseng az egész? (Továbbra is tartom, hogy május végére-június elejére teljesen le fog)
    Én nem fogok lisztert szaladni, mert nagyjából tisztában vagyok azzal, hogy ez a világ nem csupa móka, kacagás, és szelfi-mosoly, hanem sok kórság csak arra vár, hogy kinyirjon.
    Az eletbenmaradas a természetben mindennapos harc.
    Ti panikoltok.
    Vicces látni, hogy egy pár mikronos szar miként omlasztja össze a nyugati ember vilagkepet.
    Én ezzel tisztában vagyok.
    Azzal is, hogy a pánik, az ijedtség eltorzitja a józan itelokepesseget. A nyugodt gondolkodas pedig segít helyén kezelni a problémát.
    Ez nem ebola, ez nem spanyolnatha, ez nem tudopestis, etc.
    Ez egy vírus, ami most nem csak a harmadik világban, hanem a fejlett nyugaton is megjelent.
    Ettől ti pedig osszeszartatok magatokat. "Bekopogott a valóság"
    Jó reggelt.

    Ez van.
    És influenza miatt akkor is kb félmillió ember hal meg évente.
    Egyéb szar miatt pedig sokmillio. Csak arról nincs tudomasod. Mert nem folyik napi 24 órában a tvbol.
    Helyen kell kezelni a dolgot, elbagatelizalni ugyan úgy karos, mint panikot kelteni.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Új hozzászólás Aktív témák