Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz joysefke #29 üzenetére

    Mortalitást 1000beteg/halottra vetítve számolják.
    Abban ez a szar valóban némileg "jobban teljesít".
    Mondom, kérdés, hogy a január végi-február eleji influenzaszezon ebben mennyire játszik közre, főleg az eleve legöregebb társadalomnak számító olaszoknál ugye (eu-ban)...

    Nekem van pár gyanúm...
    ... az egyik, hogy a médiafelületek ezt a hisztit gerjesztve, és ennek felületet adva reklámot adnak el, ebből nem kevés plusz pénzük van...
    ... a másik, hogy most a "gazdasági következmények" címszó alatt be lehet dönteni az olyan cégeket, amik hullacégek, és csak khm... "pénzmozgatásra" vannak fenntartva, és szerintem nagyonsokmilliárd forint(nak megfelelő összeg) fog eltűnni mostanában.
    ... és harmadik, hogy azok a kis cégek, akiket ez a _hisztéria_ valóban csődbe juttat, azok helyére mehetnek a nagyok.
    Meg most legalább lesz mire fogni a "korrekciókat" a tőzsdén, gazdasági számításoknál, stb.
    "Pár" ember megint kurvasokat fog kaszálni ezen...
    Nézegetem, hogy azok a cégek, akik eddig gennyesre keresték magukat az elmúlt években, most sikítoznak (mint anno a bankok 2009 környékén, aztán lásd mi lett...), meg rugdalják ki az embereket, és jelentik őket át 2-4 órára. Mert most jön a "pánik" miatt 2-3-4 kicsit gyengébb, vagy enyhén rossz hónap.
    Gusztustalan ami megy.

    [ Szerkesztve ]

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Új hozzászólás Aktív témák