Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz e=mc² #5 üzenetére

    Ez nem ennyire fekete-fehér téma... Az első bekezdésre első körben azt mondanám egyetértek vele. Majd tovább gondolom aztán rá kell jönnöm, hogy hülyeség. Ez a téma jó pár lazán kapcsolódó szálon fut tovább és hosszú távon teljesen más a dolog fekvése. Amikor a Z generációt emlegetik mint növekvő munkavállalói generációt, akkor az van, hogy más prioritásaik vannak a munkával kapcsolatban és kevésbé lojálisak. Szóval ha nekiállsz szopatni a népet, akkor senki nem fog neked dolgozni. (Nagyon sarkítva, tényleg hosszabb távra vetítek.)
    A másik, hogy a netes tartalmat nem lehet így szűrni. Nem mindegy, hogy 8 órán át küzdök egy problémával, vagy hozzáférek a nethez és mondjuk nem kell újra feltalálnom a meleg vizet, aztán 20 perc alatt megvan a megoldás... Ami lehet egy blog, vagy a stackoverflow...vagy akármilyen oldal.

    Amúgy meg kíváncsi lennék arra az emberre, aki szünet nélkül tol le 8 óra szellemi munkát egy szuszra... (Értsd: a kötelező törvény által biztosított szüneteken kívül értem.)
    Nem létezik...vagy bolond.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz buherton #20 üzenetére

    Akkor tegnap azért lógtál a fórumon 12:42-kor mert nem volt munka, vagy péntek lévén letetted a lantot, esetleg nem volt élvezetes a feladat? Mert a PH nem kódolás...érted mire gondolok.

    Robert C. Martin a Clean Coder c. könyvében ír arról a jelenségről amit én is észleltem már évekkel ezelőtt is és hasonló nevet is adtam neki. Ha "belépsz a zónába" akkor kb csak a kódolásra koncentrálsz és eléggé pörög az idő is. De én átlagos munkanap alatt nyilván nem ezt értem.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák