Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gregorius

    őstag

    válasz fordfairlane #140 üzenetére

    Mindenesetre mindketten abban maradtunk, hogy helyeseljük a módszert, politikai szempontból nem lát ő sem más lehetőséget, de megértem azokat is, akik ezt nem tartják jónak
    Két dolog. Az egyik a nincs más lehetőség, amit előző kormányunk közimádatnak örvendő tagjai és egyéb állatfajták is igen sok hónapja szajkóznak, aztán mégis olyasmik történtek, ami komolyan meglepett majd' minden érintettet. Történt már nem egy ígéret, amiből visszatáncolt kedves kormányunk. Nem hinném, hogy ennyire korlátozná őket a saját maguk által ásott ígéretgödör.
    A másik: szerintem pontosan a módszerrel van a baj. Lehet fogyasztási adót emelni, lehet különadót kivetni, rengeteg törvényes eszköze van a kormánynak (ellenben a nyugdíjpénztáras ügy szerintem nem az; attól függetlenül nem az, hogy valóban létezik a magánnyugíjpénztáras elszámolási probléma, de ez csak nagyon távolról kapcsolódik a hírhez), ha növelni akarja a bevételeit. Szóval az intézkedés úgy önmagában "rendben van". Lehet szeretni, lehet nem szeretni, ez a döntés, ez a gazdaságpolitika. Ami nincs rendben az az, hogy nulla, ismétlem nulla egyeztetés volt a témában: aki tudott, vagy méginkább sejtett valamit a készülődő intézkedésekről, az belső informátoroktól tudta. Nem hinném, hogy sokaknak volt esélyük felkészülni megfelelő tartalékképzéssel vagy egyéb óvintézkedésekkel, hogy a befizetendő adóra mobilizálják a szükséges pénzt.

Új hozzászólás Aktív témák