Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    Amúgy én az ilyen összehasonlítgatásnak nem is látom sok értelmét. Nekem egy 6 éves asztali konfigom van. Az összes belevalójával ma középkategóriás gépnek számít. Intel DG965SS alaplappal, Intel Pentium 2 magos 3 GHz proci, 2 GB DDR2 RAM, 8 USB porttal, 400 W-os táppal, egy 200 Gigás + egy 500 Gigás vinyó; külső hangkártya; 17"-es TFT képernyő (ez mindig lehetne még nagyobb ugye...) natív 1280×1024 felbontással, integrált videokártyával. A videokártya nálam mindig az utolsó lesz, mivel nem játszom. Az összes dologra, amire kell, elég.

    Ja, persze én is kényelmesebben tudnék zenét szerezni 24 magos procin, 64 Giga rammal, de ezzel is lehet dolgozni még egy jó darabig. Nem igazán látom szükségét, hogy bármit is kicseréljek benne. Ha majd meghal valami, mondjuk az alaplap és a proci, majd akkor lesz cserélve. Előbb nem. Tehát 6 éve vettem ezt az asztali konfigot, és nem veszek idén, és nem vettem tavaly is egyet, és nem fogok jövőre sem venni. Ezek a felmérések meg azt sugalmazzák, hogy egy konfigot egy év után ki kell hajítani a francba, és venni egy teljesen új gépet, lehetőleg csúcskonfigot. No, nem.

    Ezenkívül ha valakinek igénye van táblagépre, akkor venni fog egyet, de ez nem azt jelenti, hogy PC helyett vette. Hanem melléje.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Sweet Lou 6 #50 üzenetére

    "..attól függ, hogy mire kell használnod a gépet."

    Amire nekem kell, arra jó, bár tény, hogy mindig lehetne jobb is. (Ugye toronyórát lánccal.) Ami nálam állandóan megy:

    • böngészés, internet
    • Photoshop
    • multimédia – zene és videolejátszás
    • képernyővideók készítése, videotutorialok készítése
    • egy-egy dokumentum megszerkesztése Wordben és PDF-be nyomtatása
    • real-time zenélés virtuális hangszeren
    • zene komponálás, hang editálás, mind MIDIben, mind audióban – ez utóbbi rettenetesen bírja tekerni a procit. A zeneszerkesztőt kábé a videoszerkesztővel tudnám összehasonlítani. Mindkettő alá sok vas kell, csak a videoszerkesztéshez jó videozsuga, a zeneszerkesztéshez pedig jó hangzsuga kell.

    A zenei sávokat ugyanúgy lehet real-time effektezni, mint a videosávokat. Annyi effektet tesz rá az ember, amennyit nem szégyell, mert a programban elvileg nincs korlát, határt csak a gép teljesítménye tud szabni. Emellett mindent a végletekig le lehet programozni. Egy sávon belül a változó hangerő- vagy panoráma-értékeket burkológörbékkel szabályozni, effekt paramétereket dettó (van olyan effekt, amin 100 poti van, azokat mindet lehet külön-külön) stb, amit a gépnek mind lejátszás közben kell feldolgozni. Ezért mondtam, hogy egy 24 magos procival, és 64 Giga rammal jóval vígabb lenne a dolog, de ez nem jelenti azt, hogy azt nem tudnám csúcsra járatni. Olyan gép még nincs egyelőre.

    Ezt a programot használom főként, csak nekem nincs ilyen procim. :))

    Szóval csak a takaró végéig nyújtózkodom, de ha választanom kéne, hogy egy tabletbe ruházzak be, vagy egy kétszer ilyen combos prociba az asztali gépen, gondolkodás nélkül az utóbbit választanám, mert nekem arra van szükségem. (Elsősorban)

    Emellett sokat olvasok, és egy e-book olvasónak is örülnék, amire a tabletet kissé túlzásnak tartom. Meg egy fényképező is elkelne, meg videokamera, meg anyám tyúkja. De be kell tartanom a fontossági sorrendet. Mármint hogy számomra mi a legfontosabb, és aszerint vásárolni. A divat a kispénzű embereket nemigen befolyásolja. Hat rájuk, persze; szeretnének ők is mindenféle kütyüt, csak éppen nem telik rá. Egyébiránt még eddig mindennek ki tudtam szorítani az árát. Ha laptop kellett, annak, ha MIDI keyboard, akkor meg annak. Majd lesz egyszer faltól-falig monitorom is, meg elektromos gitárom is (nem a haverét fogom kölcsönkéregetni), meg majd lesz e-book readerem is. Tabletet egyelőre nem tervezek. Tőlem annyira távol áll, mint az okostelefon.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Telefunen #59 üzenetére

    "Éljen soká a modularitás!"

    Én is ezt a véleményt osztom, hogy legó pc powa, akkor is, ha ez ellentmond a piaci trendeknek. Ne felejtsük el, hogy azért az emberek úgy általában még a jóléti államokban sem keresik gennyesre magukat, nemhogy nálunk. Itt, ha nem lenne lehetőség igény szerint a legkevesebből a legjobbat összerakni, fele ennyi háztartásban nem lenne sem számítógép, sem internet (ugye, ha nincs gép, akkor mire kössük). A blogom statisztikáját nézegetem néha, és a túlnyomó többség még az enyémnél is kisebb képfelbontással böngészik, XP-vel, valószínűleg szerényebb vason. Mert csak ennyire futja. De a semminél jobb.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák