Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AkosL

    aktív tag

    válasz Tapsi #10 üzenetére

    így van.
    nekem is jól jönne egy tablet és azért most, mert most jutottak el arra a szintre, hogy lehet használni normálisan, akár 10-12 órán át, 600g, így bárhova kényelmesen elvihetem, rajta van minden doksim, így bárhonnan tudok dolgozni, levelezni, stb. Tehát nekem nagy segítség lesz, ha végre kijön az ipad2/tegra2-es androidos cuccok.

  • ddekany

    veterán

    válasz Tapsi #10 üzenetére

    A nyugati ember nem épp arról híres, hogy szükségleteinek megfelelően vásárol... Nyilván ebből nem következik, hogy senkinek nem lehet erre szükséglete, szóval nem kell helyből megsértődni. Amúgy nekem a címben felvázolt összefüggés a legfurcsább, miszerint ellopja a PC-től a lendületet. Hányan vesznek PC helyett tabletet? Azt hinném jellemzően PC mellé veszik. Mert még a netbook-ot el tudom képzelni sokaknál PC helyett, de tabletet...

    Amúgy talán a hardvergyártók se lennének úgy besózva, ha PC helyett vennék az emberek... Az már sokkal izgalmasabb, ha (jellemzően) PC mellé veszik, hisz akkor 2x annyi kütyüt lehet eladni.

    [ Szerkesztve ]

  • moonman

    titán

    válasz Tapsi #46 üzenetére

    itt kelet-európában veszzük meg azokat a leselejtezett gépeket, amiket nyugatabbra épp kiszanáltak. :D

    #48: én is és szerintem itt sokan, de sajnos nem a kivételek irányítják a trendeket. :(

    [ Szerkesztve ]

  • Depression

    veterán

    válasz Tapsi #43 üzenetére

    A pc már elérte azt a szintet, hogy kevesen vannak, akik jobbra vágynak. Nálam is megállt a tudomány 4 magnál, nem kell jobb, hiába adott ki intel i7-et, teljesen hidegen hagy.
    A netbook sosem lesz játékra alkalmas, meg is hal(t).
    A tablettel már most lehet játszani (szép 3D-s játékokat is), nekem akkor lesz megfelelő, amikor a kedvenc flash játékaim is röccenésmentesen mennek majd, és nem kerül 200k-be.
    Viszont ez a tablet iránti vágy bennem már ezer évvel ezelőtt megvolt, amikor a baldur's gate-et pont ilyen eszközön szerettem volna játszani az ágyban. :) nem vicc, tényleg erről álmodtam, igaz ceruzával, még pentium 2-esek voltak akkor a csúcsok.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • moonman

    titán

    válasz Tapsi #55 üzenetére

    pont a Windows Phone 7-esen látszik, hogy van itt még tartalék a programozókban, simán meg tudnak írni egy vadonatúj rendszert is, hogy az röhögve fut egy két éves, mára "elavultnak" számító vason is. minimum követelmények igaz, de azt tudjuk, hogy a Vista és a Win7 nem egészen ugyanúgy teljesít a minimum vason. én a gépem még Vistával vettem, ment is szépen, de amikor frissítettem Win7-re, mintha egy teljesen új gépet vettem volna. ezért is döntöttem el, hogy most már addig használom, amíg szét nem esik alattam, mert jelenleg egyszerűen nincs szükség erősebbre.

    PC-építéssel meg nagyon-nagyon régóta úgy vagyok, hogy hajlandó vagyok kifizetni a brand gép felárát a megbízhatóságért és a supportért, ami házitákolmánynál ugye tudjuk, mennyire nincs garantálva. :)

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Tapsi #10 üzenetére

    "sokkal kényelmesebb lenne vele buszon / vonaton / ágyban olvasgatni, mint a notebookommal, vagy egy csiga-lassú netbookkal">Olvasgatáshoz mennyivel lassabb a netbook? Ilyen gyorsan olvasol? ;]

    (#39) rii
    Ha már:
    1. a LCD kisebb helyen fér el. Persze mindkettő szerelhető falra, de az LCD-nél kisebb az esélye, hogy lefejeled.
    2. Az autóknál messze nem a Triptronic az egyetlen fejlesztés. Ezen az oldalon van néhány "érdekes" törésteszt. Nekem a két Chevrolet, illetve a Renault Modus vs Volvo 940 ütközése tetszik,. Utóbbi különösen érdekes: "régi"(?), biztonságosnak hitt nagy autó vs (tervezésben, szerkezetben) jóval modenebb kisautó.

    (#46) Tapsi
    "A PC eladásokat erősen pörgeti a nagyvállalati szektor, amely a garancia lejárta után (~ 3 év) teljesen lecseréli a berendezést, ha jó, ha nem. Ott van még a nyugati (USA, Ny-EU) piac is, amely nem 6 évente, hanem 1-2 évente cserél konfigot (mert megteheti).">Ebben olyan nagyon biztos azért ne legyél. Feleslegesen, csak hogy minél jobb és modernebb gép legyen, nem cserélnek. Ha cserélnének, nem bukott volna a Vista. Szvsz. Lásd (#50) Sweet Lou 6. Mi a halálért cserélnék le az irodai gépeket 2-3 évente?
    "meg csillivilli Linuxra gondolok">Ehhez azért messze nem kell "2 magos proci kell, meg minimum 2 giga ram"

  • floatr

    veterán

    válasz Tapsi #73 üzenetére

    A magam részéről, nem vagyok hajlandó éveket várni, amíg beindul az asztali "ívhegesztő", miközben egy mobil eszköz gyakorlatilag mindig kész a double penetration-re :) Nem vagyok hajlandó eltűrni 50-60-70 decibel üzemi zajt, hacsak nem szorulok rá egy platformhoz kötött feladat elvégzéséhez. Nem vagyok hajlandó többszáz wattokat zabáló rettenetet hajtani (konkrétan kiröhögtek pár évvel ezelőtt, amikor 450es tápot akartam venni a gépbe), ha semmi szükség nincsen rá. Nem akarok asztalhoz kötötten böngészni, amikor kényelmesen át lehet ülni a fotelba, ágyba, autóba, stb...

    Netbook: tökéletesen elszalad egy linuxszal, egyedül a farmerama az, aminél kicsit "megfontoltabb" :) ráadásul kétszer akkora üzemideje van, mint egy rokonságon belül frissen beszerzett w7-es hagyományos laposnak

    "Linux" hw igénye: erre ne fogadj. Ugyanaz az alap bubi szalad a 60 ezres netbookon, ami a 300eftos céges laposon pedig durva különbségek vannak a kettő közt. És még ettől is lehet lejjebb menni igazán kompromisszumok nélkül (xubi). Pláne h nemrég egy htc hd2-re toltak fel egy mavericket... A KDE valóban problémásabb, sokan utálják is emiatt, lassan vista-szerű igényeket támaszt a géppel szemben.

  • Khelben

    nagyúr

    válasz Tapsi #76 üzenetére

    Sajnos sehogy. Csak fontos tudni, hogy attól, mert 5 csillagot kap valami az ncapon, még nem feltétlen lesz biztonságos. Nézd csak meg a baleseti fotókat, pl. amikor hátulról rohannak bele valakibe, eltűnik a kocsi 80%-a, mert a hátsó ütközést nem teszteli az ncap, ezért a gyártók is kb. leszarják. Kiadnak olyan kocsikat, hogy a hátsó ülésen ülő gyerek 10 centire van a kocsi hátsó végétől, ami agyrém.
    A másik nagy hibája az ncapnak, hogy nem veszi figyelembe a súlyt, márpedig amikor egy 800 kilós 5csillagos kisautó ütközik egy 2 tonnás 3 csillagos bálnával, akkor a kisautó 5 csillaga ér kb felet, a bálna 3 csillaga meg rögtön felugrik 10-re...

Új hozzászólás Aktív témák