Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DithenS

    senior tag

    Én nem félek hogy munkahelyek vesznek el,robotok megkönnyítik az életünket,illetve sokszor olyan munkákat vesznek el amikért nem kell sírni,például takarító robot,vagy egy recepciós munka nem baj ha megszűnik.
    Amúgy munkahelyek eddig is szűntek meg,sőt egész mesterséges szűntek meg amiket ma már gépek csinálnak például cipész.Ma már nem cipész csinálja a cipőd hanem robotok egy gyárban,csak az embereknek kell össze ragasztani meg varrni.
    Még sem lázadt fel egy cipész sem,amúgy is egy munkahely lassan hal ki,először az ember rájön hogy ma már ez az állás nem jó,aztán előbb utóbb minden iskola leáll a képzés tanításával és végül kihalnak azok az emberek akik megtanulták,így semmi probléma nincs.
    Amúgy annyi az egész hogy okosabbnak kell lennünk,robotokat tervezni kell ezért nem árt egy olyan végzettség amivel el lehet majd helyezkedni.Emberek mindig fejlődtek és okosodtak amúgy,ez most sem lesz másképp mert egyszerűen pár generáció múlva eszesebb lesz mindenki mert egyre magasabbak a követelmények és ezt mindenki tudja.Ha meg valaki nem olyan okos vagy hülye annak sem kell félni,azoknak mindig ott lesz a közmunka,illetve lesznek olyan gyárak is ahol nem éri meg a robotok bevezetését.
    De van még egy lehetőség,elmész az államnak dolgozni,tehát rendőrnek,mentősnek,tűzoltósnak,buszosnak vagy bárminek.Vagy elmész fuvarozónak,nem kamionosra gondolok hanem aki furgont vezet tehát GLS futár stb...Ezekhez a munkákhoz csak érettségi kell,vagy még az sem.Ezeket az állásokat pedig senki sem tudja robotizálni.,például a futárt sehogy sem tudom elképzelni.Szóval nem kell félni,ezeket a gondokat megoldja az emberiség magától.

  • DithenS

    senior tag

    válasz ripla #41 üzenetére

    1769 az kicsit más volt,mert igazából annyira gyors volt az egész hogy valami hihetetlen,ezért is forradalom.
    Az mondjuk tényleg durva lehetett,de azt is megoldotta az emberiség.
    Ahhoz meg sok idő kell hogy a robotok saját magukat tudja javíttatni vagy fejleszteni,bár addigra lehet senki sem fog dolgozni mert értelmetlen lenne.
    Eltudok képzelni egy olyan világot ahol a robotok dolgoznak,ők termelik az élelmiszert meg mindent az emberek meg csak úgy elvannak,nem kell dolgozniuk még is lesz kaja az asztalon,ki fogják szolgálni a boltban stb...Bár addigra a pénz is értelmét fogja veszíteni,amit nem bánok mert a pénz a legroszabb dolog amit létrehozott az ember,ezzel csak sakkban tudja tartani a másikat meg személyiségeket tud megváltoztatni,olyan világról egyszer olvastam a neten amúgy hogy pénz nélkül is lenne élet,annyi hogy kötelezettségből dolgoznál.Bár hogy ez tudna működni azt nem tudom.

Új hozzászólás Aktív témák