Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz daczkó #3 üzenetére

    Műveletlenségemről tanúbizonyságot téve bevallom, utána kellett néznem, mi is az a luddita. Na, kb. ennyire vagyok az.

    Nem, imádom a technológiát, imádom a robotokat. Az egészben az egész abszurditása fogott meg. Minden bizonnyal csak az automatizálás formája az, ami furcsa, és hogy most olyan helyen automatizálnak, ami nem megszokott.
    Tudom, hogy rengeteg dolgot lehet automatizálni, egyszerűsítés, gyorsítás céljából érdemes is.
    A csomagszállítás vagy a regisztrációnál rengeteg adminisztratív dolog kifejezetten ilyen.
    Itt az a furcsa - ez a japán helyzet miatt is - hogy egy ember cserélnek le egy emberszerű, emberi tulajdonságokkal felruházott valamire. Tehát nem csupán automatizálnak egy folyamatot, hanem érzik, hogy oda-vissza válaszoló ember kell oda (ezért is a humanoid forma), de mégis lecserélik az ember erre.
    Na, ez tömeges esetben erős frusztrációt fog okozni az emberekben. Főleg, ha gyorsan fog elterjedni.
    Értem én, hogy haladni kell a változással, ma már kevesebb bányászra van szükség, mint régen, ami akkor bányászokat és a csákánykészítőket biztosan frusztrálta, de ha ez a robotos dolog beválik, akkor nem csak 1, hanem rengeteg munkakör áldozatul eshet.

    Szóval csak eljátszottam a gondolattal, hogy ha ez a robotosdi túl gyorsan kezd el terjedni, hogy a társadalmi berendezkedés nem tudja lereagálni, akkor majd egyszer simán valóság lehet az ilyen sci-fikben felvázolt társadalmi feszültség.
    Mondjuk ez Mo-on nem veszélyeztet minket. Itt sosem lesz olcsóbb megvenni és üzemeltetni egy robotot, mint valakit minimálbéren feketén dolgoztatni :)

Új hozzászólás Aktív témák