Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz t72killer #1 üzenetére

    Szerintem se lehet megcsinálni összefogás nélkül. Illetve akár meg is lehetne, de minek? Lenne Google net, Facebook net meg Samsung net, n-szer néhány ezer műholddal? :F Na ne má'. Csinálják meg együtt, olcsóbban, úgy, hogy mindenki vidám legyen, oszt' csókolom :Y.

    (Amúgy talán még a Virgin is gondolkozott valami hasonlón, bár ebben nem vagyok biztos.)

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Cifu #17 üzenetére

    "a kábeles nethez fogható latency-t tudnának biztosítani, számszerüleg 30-40ms körülit."

    A 30-40 ms szerintem ma már nagyon sok. Mondjuk én el vagyok kényeztetve a Digi 3-10 ms-es pingjével, de szerintem ma már a nagyobb szolgáltatóknál (Tré, UPC) se igen több az átlagos ping 10-20 ms-nál.

    "Mondjuk ez azért szép, mert feltehetően idealizált esetet vesz alapul."

    Minden bizonnyal igen, ami egy elég jelentős probléma. Rossz időjárás, interferencia, aztán vagy connection reset by peer, connection timeout, vagy pusztán baromira ingadozó ping/sebesség lesz.

    "De így is elementális előrelépés a most létező GEO pályán keringű műholdas internetkapcsolat 500-700ms értékével."

    Mindenképp elismerésre méltó javulás, ami már akár versenyképes is lehet a kanócos megoldásokkal :R. Ha meg majd tényleg a semmi közepén is jön mobilon a 10-20 megás net, akár 50 ms-es pinggel, na az lesz a bódottá :).

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák