Hirdetés

2019. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) Csakénvagyok

Csakénvagyok
(őstag)

Csak nem értem teljesen mi a "biosimilar". Persze-persze ott a linkelt wiki leírás, de mégis jó volna a cikben is egy picikét jobban leírni. Vagy hogy van e köze egyáltalán a chipgártáshoz (biochip, etc).

(#2) aram01

aram01
(PH! nagyúr)

na nemsokára eljön a terminátorok ideje :DDD

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3) dajkopali válasza Csakénvagyok (#1) üzenetére

dajkopali
(HÁZIGAZDA)

hát, én ebbe nem mennék bele, mert nagyon nem értek hozzá :)
érdekes, amit felvetettél, még utánajárok
amit most tudok róla, az alapján úgy látom, hogy inkább az üzleti érdek vezetheti a koreaiakat, mivel a biosimilarok a mostanában roppantul fellendült generikus gyógyszergyártás részei: "A generikus gyógyszer az originális gyógyszer termékszabadalmi oltalmának lejárta után gyártott, az originális gyógyszerrel azonos hatóanyagú készítmény. A generikumok tehát az originális gyógyszerek másolatai. Előállításuk az originális gyógyszerek kifejlesztésének töredékébe kerül, hiszen az eredeti gyógyszert kifejlesztő gyógyszercég már elvégezte a szükséges állatkísérleteket és az emberi kipróbálást, a klinikai vizsgálatokat. Ezeket a generikumot gyártó cégnek nem kell megismételnie"

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#4) Csakénvagyok válasza dajkopali (#3) üzenetére

Csakénvagyok
(őstag)

Aha, :R

(#5) Scalpel válasza dajkopali (#3) üzenetére

Scalpel
(senior tag)

Amennyiben minden azonos a gyógyszerben az eredetivel (ható- illetve hordozóanyagok) csak egy egyszerű hatástesztet kell elvégezni a forgalomhozatali engedély megszerzéséhez.

Azt tegyük hozzá, hogy a generikus piacon gyakorlatilag alig van profit (sokszor bekerülési áron mennek a termékek, ergó nullszaldós), mivel iszonyatos árverseny van, másrészt meg a gyógyszerpiac sajátosságai miatt egyes bejáratott márkanevek tovább tudják vinni a terméket a generikusoknál magasabb áron is... míg a generikusok egymással versenyeznek...

(#6) Cyberb0b

Cyberb0b
(kvázi-tag)

Fél 12kor nekem se nagyon jött át, de megpróbálom még összerakni a cikket álmomban ;)

♦♣♠ A nő olyan, mint egy költői hasonlat. Ha szép, akkor az sem baj, ha nincs semmi értelme.. ;) I am 33% Geek ♦♣♠

(#7) erdoke

erdoke
(Jómunkásember)

Nekem ebből annyi jött le, hogy arrafelé van ország stratégia is, ellentétben pl. kishazánkkal. :(

Not addicted to sugar and grain anymore...

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.