Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Blindmouse #18 üzenetére

    Blindmouse
    "Egy mSATA SSD felületének a negyede a DRAM, és a nyák rétegeinek a számát is megdobja tippem szerint 50%-al"
    és
    (#21) Fire/SOUL/CD
    "hogyha betennének egy SSD-be 4GiB belső cache"

    Nem kell se a nyákra rakni, se a SoC belsejébe integrálni a ram-ot. Erre már régen született megoldás az iparban: package-on-package ([link]). Ezt alkalmazzák a telefonokban is, de jó példa a raspberry pi is. Az 5 dolláros pi zero és a régi B változat SoC-jának közvetlenül a tetején ül egy 512MB-os memóriachip ([link], balról a ram, jobbról a soc, halyre téve pedig [link]). A Pi 2B esetén más méretű lett a SoC, ott a nyákra tették a ram chipet. (Ugyanolyan tokozású a ram chip mindkét esetben, csak a kapacitásuk más)

    (#23) a_n_d_r_e_w
    " Ami program sok adattal dolgozik, az úgy is bufferel memóriába, és aztán onnan dolgozik"

    Sőt, az oprendszer gyorsítótárazza a rendszer ramban a lemezeket. Van ahol persze adatbiztonság miatt nem ezt teszik, vagy pl eltávolítható lemezeknél a váratlan leválasztás miatt. De ahol az a gyorsítótárazás nem megfelelő, ott a HMB-re sem lehet támaszkodni, mert áramszünet esetén nehezen mászna át a rendszer memóriából az ssd-re a kiírandó adat. Míg saját memóriával könnyebben implementálható vész esetére táp (puffer kondenzátor, vagy akár akku) és ezt alkalmazzák is a komolyabb ssd-kben.

    Viszont, ha a HMB a programok számára olyan lesz, mintha az ssd tudná, akkor könnyen születhetnek óriási sebességértékek a tesztprogramokban, mert valójában a rendszer ramba dolgoznak teszteléskor.

    A vezérlők sebességére sem lehet panasz, hiszen a ram gyorsítótárazás mellett olyan megoldás is van, amikor a flasht vegyes módra konfigurálják, egy része slc, más része mlc módban van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák