Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    "miközben a jogtulajdonosoknak 500 millió dolláros kárt okoztak."
    Kezdjük azzal, hogy a warez továbbra sem okoz kárt senkinek, pusztán lehetséges bevételkiesést, de számtalanszor kitárgyalt téma, hogy hány illegális letöltő venné meg az eredetit legálisan, ha nem férne hozzá ingyen, de illegálisan. Nem szép dolog - főleg a bíróságok részéről - elítélni embereket olyasmi miatt, amit nem is tettek meg.

    Egyébként hajnalban nem értettem mi a franc ez az egész, mindenhol azt olvastam, hogy a SOPA első áldozata a Megaupload. Kösz a cikket, hogy mi is történt. Legalább megmutatja, hogy nem kell ide semmilyen új törvény, bármit leállíthat a US government vagy valamelyik hatósága a világ bármely pontján, ha nagyon akarja.
    Viszont az Anonymous reakcióját nem értem, erősen ellenzem a boszorkányüldözést, ami ma a kalózkodás ellen folyik, de az Anonymous nem azon a bizonyos határvonalon egyensúlyoz, ahol a warezolók, hanem konkrétan és ellentmondás nélkül bűnöz. Mióta oldott meg bármilyen problémát, hogy egymás elleni offenzív megnyilvánulások történtek, majd mindegyik után jött egy még erősebb a másikra reagálásként?

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz #41133696 #113 üzenetére

    Nem-nem. A hatóságok semmivel sem fenyegethetnek meg. Egyrészt ügyvéd nélkül nem állhatnak neki kihallgatni, ügyvéd jelenlétében meg beperelheted őket, ha mégis megkísérlik. A jelszavakat nem vagy köteles kiadni, mert véd az ártatlanság vélelme, ergo minek adnád ki, ha azok mögött olyan privát adatokat tárolsz, amihez a hatóságoknak semmi köze? Legalábbis addig ezt kell feltételezniük, amíg az ellenkezőjét nem bizonyítják. Ergo ez a megfélemlítéses módszer max. a filmeken működik. Jogod van titkosítani az adataidat vagy a netes kapcsolatodat, hisz jogilag nem vagy bűnös, ha nem bizonyítják ellenkezőjét.
    Ja és nem rakhatnak össze akárkit akárkivel, ugyanis ha őrizet alatt valakinek baja esik, akkor az őrök érte a felelősek. Arról nem is beszélve, hogy erőszakos bűnözőket egyébként sem szokás együtt "tárolni" jogsértőkkel, sőt elítélés esetén sem abba a létesítménybe kerülnek. Nálunk ha jól tudom vagy fogház, börtön és fegyház.
    A protokollok szűréséről és tiltásáról a technikai korlátok mellett meg annyit, hogy amint valaki kitalálná, hogy lehet szűrni a BitTorrentet, már jelenne is meg egy új protokoll, ami még jobb lenne és még nehezebb lenne "belelátni". Azt hiszem a MagnetLink már a továbbfejlesztése egyébként ennek.

    Az egyetlen valós megoldás az internetes globális piac (értsd: a világ bármely pontján korlátozás nélkül elérhető), kiadóktól, különadóktól, jogdíjaktól és egyebektől mentesen, pusztán helyi ÁFA-val és minimális kezelési költséggel a szolgáltatás üzemeltetője felé, amin keresztül értékesíteni lehet a tartalmakat, legyen szó akár 192 kb/s-os MP3-ról, akár fullHD-nél is nagyobb felbontású, 100+ GB-os filmekről, ja és persze semmi sem korlátozódna régiókra (értsd: letölthetnéd például Magyarországon a spanyol szinkronos filmet is, de az eredetit is, sosem lennél adott helyi elérhetőségre korlátozódva - ezt jelentené eleve a globális piac), zenék esetében még albumokra sem.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák