Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    Nah...
    Ne kövessenek, hanem a kereső adjon értékelhető találatot a fizetős "zónában" ha mondjuk balfaláb készítő kisiparost keresek. De a reklámokat sem értem, főleg a zenéseket -amit fentebb említett vki- ezek erősen kontraproduktívak, sokakban inkább negatív reakciókat hoz elő. Ha olyan géphez keveredek, amin nincs AdBlock és ott nézem meg a kedvenc oldalaimat, csak kapkodom a fejem, mintha csupa ismeretlen oldalt látnék...

    AdBlock rég kevés, nálam Ghostery-vel, és element hiding helperrel együtt már ütős...

    Kérdésem az, h ezt hol lehet bekapcsolni, mert a FF 4 beállításaiban nem találtam.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz julius666 #50 üzenetére

    FF-nél nem kér semmit. Kiírja amit talál, és ha kedved tartja letiltod. Pl. analitics-et nem szoktam tiltani, de az ilyen-olyan statokat igen.
    Sajnos sok oldalon -gondolom linkgyűjtési céllal- telepítve van vagy 10 féle statcounter, meg hasonló vackok...
    Ezis küldi, ha engeded, hogy mit blokkolsz, ill. mit talált, de a fejlesztését ez nem befolyásolja úgy tudom.

    ntomka: Igen, ilyenem nekem is van. Pl. Spybot SD, Advanced System Care és még pár progi szorgalmasan bővíti a listát. Ez inkább a kamu/vírusos oldalak ellen véd.

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz fatal` #96 üzenetére

    Ollie-nak is igaza van: mi is üzemeltetünk online oldalt, de alapból veszteséges, még a reklámokkal együtt is.

    Másrészt Neked is igazad van: a reklám ne legyen tolakodó, zajos és ne takarja ki azt, amiért én az adott oldalra mentem.

    Utálom a scrollozáskor le-fel ugráló javascriptes vacak kereteket, a marha nagy flash animációkat...

    Lehet ezt értelmesen is. Lehet microsite, amik egy-egy profi kampány részei (pl. Coca-cola, vagy Asus és Logitech kampányokban volt anno).
    Lehet ezt úgy is, hogy kereséskor felajánlja, ezekért nem haragszom, pl. google-ben, hiszen hasznosak, számomra értékes infót hordoznak.

    Lehet normális hírlevéllel is: igen, kapok sokat, amit KÉREK. Csak az igényes, jól felépített, képekkel, linkekkel ellátott, átlátható hírlevél érdekes számomra. Ilyen pl. a CD Galaxisé, EA-é is. Megnézem mik vannak, majd törlöm, vagy elrakom.

    EZEK valóban hozhatnak profitot a cégnek. Egy pofátlanul arcba ugró, villogó flash engem riaszt, és -ha meg is jelenne- 99% hogy nem kattintok rá.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák