Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz dajkopali #7 üzenetére

    "ez egy olyan terület, ahol viszonylag nagy az összhang: szoftvert lopni bűn, és ezt mindenki elismeri, az is, aki letölt
    a viták a filmekkel és a zenékkel kapcsolatosak"

    Nem értem miben különbözne a kettő. Én egyiket sem tartom bűnnek. Annyi különbséggel, hogy míg a filmek és a zenék kizárólag a szórakozást szolgálják, addig a szoftverek sok esetben a megélhetést.

    És ha az ingyenélő kiadók jöhetnek olyan demagóg példával, hogy szegény éhező zenészek/színészek/MS alkalmazottak, akkor én is jöhetek olyannal, hogy szegény éhező minimálbéren élő Gizi néni. Az én példám tapasztalat, az övék pedig sarkított.
    Én a magyar életszínvonalhoz viszonyítok, ők az amerikai életszínvonalhoz. A kettő pedig nagyon nem ugyanaz.

    A jogi része meg abszolút nem érdekel, ha holnaptól fizetni kéne a levegőért, akkor azt is lopnám. Van olyan törvény, amit elfogadok és van olyan, amit nem.

    Vitázni meg tényleg kár ezen, senki nem fogja tudni megváltoztatni senkinek az álláspontját.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Parci #24 üzenetére

    Csak leírtam a véleményemet. Úgy tudom, ezt még szabad. De amint láthatod azt is leírtam, hogy nem szándékom vitázni, mert úgysem fogja senki megváltoztatni a másik véleményét.

    Csak válaszoltam arra, miszerint "mindenki elismeri, hogy bűn", hogy attól, hogy nem hallatjuk hangunkat folyamatosan, még nem jelenti azt, hogy bűnnek tartanánk, vagy fejet hajtottunk a jogvédőknek.

    És igen, nevezhetsz hülye szabadságharcosnak, vagy aminek akarsz, akár userjs-t is írhatsz, ami elrejti a hozzászólásaimat, hogy ne zaklasson fel a többséggel ellenkező véleményem, de attól még a szólásszabadsághoz emberi jogom van, amely minden létező törvényt felülír. A következmény másodlagos.

Új hozzászólás Aktív témák